2 лютого — день святого Євтимія Великого: історія, традиції та прикмети свята

Часто на цю дату призначали весілля. Адже не за горами Великий Піст, під час якого не можна вінчатися і веселитися.

Православні християни 2 лютого згадують про святого Євтимія Великого. За народним календарем дата називається Юхим зимовий або заметільний, день Єфіма, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Євтимій

Мати і батько Євтимія довгий час не могли народити дитину. В результаті старанних молитов і клятвених обіцянок віддати своє чадо на служіння Господу, вони все-таки стали батьками. Всевишній змилувався над ними і в 377 році подарував сина.

Євтимію було три роки, коли помер його батько. Мама віддала дитину до міського монастира на виховання єпископу. Хлопчик отримав гарну освіту й в підлітковому віці став ченцем.

Але Євтимію хотілося самотнього життя, тому він пішов з обителі і поселився в пустелі. Там він згодом облаштував новий монастир, за що Бог дарував йому цілющу силу.

Які на цей день обряди і традиції?

На Русі дата 2 лютого вважалася сприятливою для весільних церемоній. Кажуть, якщо молодята у цей день повінчаються, той все життя щасливо проживуть. До того ж треба було встигнути одружитися до Великого посту, під час якого і сватання, і весілля під суворою забороною.

Жінкам у день Євтимія при виконанні домашніх робіт по господарству треба проявляти максимальну обережність. Згідно з народними забобонами господиням не можна сьогодні поранити руки (вколоти, порізати, подряпати), інакше незабаром хтось з домочадців сильно захворіє.

У слов'ян у день Євтимія існував ряд заборон, які не буде зайвим дотримуватися й у наші дні:

• Не співайте сьогодні після того, як зайде сонце, інакше незабаром доведеться гірко плакати і голосити.

• Жінки, не перебирайте 2 лютого свої продуктові запаси, особливо крупи, це може призвести до сімейних розбіжностей і сварок.

• У цей день нічого з землі не піднімайте, що було кинуте іншими людьми, інакше злиднів не уникнути. Весь рік в бідності проживете, якщо піднімите навіть найдрібнішу монетку.

• Уважно стежте за своїми речами, щось втратити 2 лютого — недобра прикмета, яка обіцяє грошову потребу протягом усього року.

Сьогодні ваш день, якщо у вас в імені є дві однакові букви

Кожен, в чиєму імені присутні дві однакові голосні або приголосні букви, просто зобов'язані сьогодні провести обряд залучення в своє життя удачі:

1. Вранці, відразу як прокинетеся, візьміть чистий аркуш паперу і розбірливим крупним почерком напишіть на ньому своє ім'я.

2. Чотири рази поверніть лист і покладіть на підвіконні в такому місці, щоб протягом дня на нього падали сонячні промені. Зверху встановіть склянку, по вінця налийте в неї чисту воду.

3. Увечері перед сном випийте воду зі склянки. Листок спаліть, а попіл розвійте на вулиці за вітром.

Наші предки хрестили своїх діток на восьму добу після народження. Якщо дитина була дуже слабенькою, обряд Хрещення проводили практично відразу після її появи на світ.

Ім'я обов'язково обирали за святцями, тобто називали немовля на честь святого, якого шанують у цей день. Так маленька людина крім імені отримувала своєрідний життєвий захист у вигляді Ангела-Хранителя.

Тому на Русі було прийнято пишно святкувати саме іменини, а не сам день народження.

Кожна людина повинна берегти своє ім'я, вимовляти його нечасто, але чітко й упевнено. Так ви зміцните свою долю. Взагалі енергетика імені і людське життя дуже тісно переплетені один з одним.

Тому небажано без вагомих причин змінювати своє ім'я, це рівнозначно тому, що змінити долю. Після зміни імені людина стає наче новонародженою, її аура розірвана і позбавлена небесного Охоронця.

Коли в іменах подружжя збігаються одна, а ще краще дві або три літери, це дуже сприятливий знак. Значить, у них відмінна сумісність, вийде щасливий і міцний сімейний союз.

Ідеальний варіант, якщо у чоловіка і дружини імена однакові — Валерія і Валерій, Євгенія і Євген, Олександра і Олександр, Валентина і Валентин.

Погодні прикмети на 2 лютого

  • Весна в цьому році прийде рано, якщо на день Євтимія сонячно і тепло.
  • Чекайте дощове і сире літо, якщо 2 лютого подув сильний вітер.