Міфи про кефір, які виявилися порожнім звуком

Як правильно пити кефір, щоб не зашкодити здоров'ю.

Нерідко буває, що навколо певних продуктів харчування, які мають найбільший попит, виникає ціла низка міфів і небилиць, інформує Ukr.Media.

Мало хто не знає про такий продукт, як кефір. Дуже улюблений цей кисломолочний напій серед тих, хто намагається стежити за фігурою, правильно харчуватися і навіть худнути. Але чи здатен він на це взагалі? Кефір складається з молочного цукру, тобто лактози, і ферментований бактеріями, насиченими жирами та молочним білком. Але чи є він панацеєю і чи сприяє схудненню?

Чи можна пити кефір на ніч?

Багато людей звикли вживати напій увечері замість вечері чи просто перед сном, вважаючи, що той допоможе, наприклад, схуднути. Проте лікарі-дієтологи категорично не погоджуються з таким порядком. У ранковий та денний час пити кефір корисно, бо люди перебувають у русі та лактоза запозичується для енергії. А от якщо випити кефір на ніч, то це джерело буде відправлене "із запасом", тобто відкладеться в жир.

Чи можна схуднути на кефірі?

"Прості молочні білки легко сприймаються ШКТ, швидко всмоктуються та створюють будівельний матеріал для формування ферментів, гормонів та клітин".

Кефір можна вважати дієтичним продуктом, оскільки він легко та швидко засвоюється організмом. Але ніяк не є панацеєю для тих, хто худне. Допомагати скинути надмірну вагу в принципі не здатен жоден продукт харчування. Схуднення відбувається за рахунок адекватної роботи гормонів та обміну речовин, як і злагоджена, без збоїв робота всіх систем організму.

Чи можна пити кефір літрами?

У подібні міфи про велике або навіть безконтрольне вживання кефіру люблять вірити люди, які прагнуть схуднути. Вони вибирають продукт із мінімальною жирністю та п'ють мало не пачками на день. Але чи корисне це? Як виявилось, ні. Рекомендована норма кисломолочного напою — одна склянка щодня, тобто трохи більше 200 мл.

Чи можна пити кефір всім?

Одним з найпоширеніших міфів вважається користь кефіру для всіх людей. Але й тут ендокринологи знайшли що відповісти. Наприклад, що страждаючим від проблем із шлунково-кишковим трактом — гастритами, колітами, дисбіозом мікробіоти — кисле середовище в кефірі може зробити гіршим, викликавши розм'якшення випорожнень і метеоризм.

Ендокринологи не рекомендують вживати кефір на ніч людям, які страждають на порушення вуглеводного обміну, метаболічний синдром і цукровий діабет. Лактоза почне збивати процес контролю вуглеводів в організмі.

Кефір "нульовка" так само корисний, як і решта?

Повернемося до тих, хто худне, які готові піти на багато, аби скинути заповітні зайві кілограми. Вибравши кефір із відсотком жирності менше 1%, чи отримаємо ми таку ж користь, як і від звичайного? Виявилось, що ні.

З кисломолочних продуктів, включених до раціону, в організм потрапляє і необхідний кальцій. А що можна отримати з напою-пустушки? Краще вибирати кефір із відсотком жирності від 1 до 3,2. За нульового вмісту жирів відсоток засвоєння кальцію ніякий.

Источник