Казахська влада каже про зачистки у центрі Алмати, ЗМІ передають про десятки жертв

Казахські ЗМІ з посиланням на МВС країни повідомили, що площа Республіки в Алмати "розчищена від злочинних угруповань", тим часом ЗМІ передають про загибель десятків цивільних, а у лікарнях міста закінчились місця.

Як передає Укрінформ, Informburo.kz з посиланням на МВС Казахстану написало, що "Площа Республіки в Алмати розчищена від злочинних угруповань".

Пізніше у МВС повідомили, що "найскладніша обстановка" серед усіх регіонів країни залишається в Алмати. За даними відомства, у Нур-Султані, Шимкенті, Акмолінській, Кизилординській, Павлодарській, Північно-Казахстанській та Туркестанській областях ситуація залишається стабільною.

"У регіонах виставлені блокпости, ведеться затримання порушників правопорядку, встановлення та затримання злочинців, а у разі збройного опору про законні вимоги скласти зброю, їх знищення", — наводить повідомлення МВС Vlast.kz.

Крім того, видання о 22:23 повідомило, що колишню резиденцію президента, акімат міста Алмати та інші будівлі держорганів "звільнили одразу після площі Республіки".

Тим часом голова Казахського бюро "Радіо Азаттик" Касим Аманжол заявив, що під час штурму Алмати силовики розстріляли десятки протестувальників. 

За його словами, основні події розвиваються у західній частині міста. При цьому зі вчорашнього вечора у місті не було влади, проте після того, як розпочався штурм, до міста увійшли військові. За словами Аманжола, через дії силовиків в Алмати багато жертв, а в лікарнях не вистачає місць.

Водночас які саме військові підрозділи беруть участь у зачистці міста, ніхто не знає. Також немає точної інформації щодо кількості затриманих протестувальників.

Як повідомляв Укрінформ, МВС Казахстану заявило, що під час зіткнень з протестувальниками загинуло 18 силовиків та ще 748 отримали поранення. 

У найбільшому місті Казахстану Алмати, де тривають масові акції протесту, у ніч на 6 січня розпочалася «антитерористична операція». 

Представник департаменту поліції Алмати Салтанат Азірбек заявила про ліквідацію "десятків учасників заворушень". 

За даними опозиційного політика Жасарала Куанішаліна, в Алмати загинуло щонайменше 30 осіб.

Заступник міністра охорони здоров'я Ажар Гініат повідомила, що більш як 1000 людей постраждали в результаті масових протестів у Казахстані, близько 400 було госпіталізовано. 

Мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ розпочалися в Казахстані 2 січня в Жанаозені (місто в Мангістауській області, на заході Казахстану). Вони переросли в масові протести, попри те, що уряд пішов у відставку, а також було оголошено про зниження цін на газ.

Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку за допомогою у придушенні протестів. ОДКБ офіційно підтвердила прибуття військового контингенту РФ та його союзників у Казахстан.

Источник