Генсек ООН прогнозує глобальний голод у 2022-23 роках

Голод на планеті Земля може стати реальністю цього та наступного року.

Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш у своєму віртуальному зверненні до учасників міжнародної конференції з продовольчої безпеки, яка проходить 24 червня в Берліні, передає Укрінформ.

«Ми стоїмо перед безпрецедентною кризою голоду… Є реальний ризик голоду в 2022 році, а 2023 рік може бути ще гіршим», — прогнозує генсек.

За його словами, війна в Україні посилила проблеми, які накопичувалися роками, серед них він згадав кліматичні зміни, пандемію COVID-19 і нерівний вихід з економічної кризи різних держав тощо.

Ціни на енергоносії та добрива – те, від чого залежать усі виробники сільськогосподарської продукції. Це означає зменшення врожаїв усіх без винятку зернових культур. Жодна країна не матиме «імунітету» до таких соціальних і економічних потрясінь, наголосив чиновник. Самої гуманітарної допомоги недостатньо, адже йдеться про більше, ніж продовольство, підкреслив Гутерреш і закликав до скоординованих і багатосторонніх рішень і відповідей на виклики.

Політик зазначив, що продовольчу кризу неможливо буде ефективно вирішити без реінтеграції у світовий ринок зерна України, а також російських добрив і продовольства. Генеральний секретар ООН поінформував, що перебуває в тісному контакті з представниками України, росії, Туреччини, США, ЄС та іншими з цього питання. «Ми намагаємося досягти пакетного рішення, що дасть змогу Україні експортувати продукти – не лише наземними шляхами, але також морем», — сказав він, відмовившись надати деталі, адже це може завадити досягненню домовленості.

Гутерреш також зазначив, що продовольчу кризу не вирішити без вирішення кризи фінансової. Заможні держави та міжнародні фінансові інституції повинні допомогти тим країнам, які перебувають на межі зубожіння, підтримати їх економіку на плаву, сказав він. «Ми не можемо дозволити масового голоду в 21 столітті», — завершив свій виступ очільник ООН.

За даними FAO (Продовольчої програми ООН), протягом останніх двох років число тих, хто перебуває в безпосередній «продовольчій небезпеці», більш ніж подвоїлося та сягнуло 276 мільйонів.

Конференція в Берліні, співорганізаторами якої виступають три німецькі міністерства — закордонних справ, харчування та сільського господарства, а також економічного розвитку – проходить за підтримки ООН. У ній беруть участь 50 делегацій, а також 40 міністрів, зокрема, міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Источник