По три години. «Харківобленерго» оприлюднив графік відключень на тиждень

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today. У домівках не буде світла по три години.

У Харкові почнуться погодинні відключення електроенергії.

На сайті компанії «Харківобленерго» опублікований графік планових відключень електроенергії, який почне діяти з понеділка 31 жовтня. Згідно з документом, на Харківщині запровадять 12 черг відключення. Світло вимикатимуть по три години. У першій черзі з 07:00 до 10:00, в останній — з 18:00 до 21:00. Усі райони Харкова та області поділені по-різному: наприклад, у будинках на одній вулиці світло може вимикатися в різний час. Але це не значить, що хтось потрапить в обидві черги.

«Це орієнтовний графік. Будинки на одній вулиці можуть бути заживлені від різних підстанцій, тому і потрапили в різні черги», — пояснив KHARKIV Today начальник управління інформаційної політики «Харківобленерго» Володимир Скічко.

Щоб знайти свою адресу в графіку, треба відкрити файл за посиланням на сайті «Харківобленерго» і зробити клавішну комбінацію в англомовній розкладці Ctrl+ F, ввести назву вулиці.

За тиждень графік, скоріше за все, переглядатимуть, коли зрозуміють, наскільки зменшилося споживання. Нагадаємо, «Харківобленерго» не вимикатиме світло у лікарнях, поліклініках, на об’єктах інфраструктури, на транспортних і промислових підприємствах, залізниці, у метрополітені. Також не будуть вимикати світло на деокупованих територіях Харківщини.

Окрім того, споживачів обіцяють «міняти місцями»: з нового тижня буде ротація, щоб ті, у кого були відключення в ранкові часи, трохи «відпочили» увечері.

Нагадаємо, Росія намагається знищити енергетичну структуру України, удари по ТЕС стали регулярними. У цих умовах заощаджувати доведеться кожному: містам — скасовувати електротранспорт, бізнесу — запасатись генераторами, населенню — відмовлятись від кондиціонерів. Харкову, як і решті України, доведеться проходити зиму в умовах енергетичної кризи.

В уряді та міськраді наполегливо просять громадян економити електроенергію. KHARKIV Today зібрав поради Міненергетики, експертів, «Укренерго» та Держінспекції енергетичного нагляду про те, як це робити правильно.

Джерело