В Євросоюзі розповіли про можливі санкції проти Росії

Європейський Союз вже далеко просунувся в роботі із підготовки обмежувальних заходів, що можуть бути застосовані у випадку подальших агресивних дій Росії проти України, але їх тип та обсяг прямо залежатиме від характеру та обсягу агресивних дій російської сторони.

Про це у Брюсселі на брифінгу сказав речник ЄС Пітер Стано, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми зважаємо на всі можливі варіанти санкцій як реакції на ймовірні дії Росії проти України. Тож у випадку подальшої агресії проти України агресор матиме серйозні політичні наслідки та економічну ціну. Як завжди, коли йдеться про санкції, ми не розкриваємо деталі на цій стадії. Масштаб та тип санкцій, ухвалених ЄС на випадок будь-яких дій Росії проти України або проти ЄС, великою мірою залежатиме від типу та масштабу дій російської сторони», — наголосив Стано.

Він зауважив, що наразі Європейський Союз намагається розв'язувати проблеми з Росією на основі діалогу, але якщо дипломатія та діалог зазнають невдачі, ЄС готовий до її стримування та застосування обмежувальних заходів.

«Ця робота вже далеко просунулася, і всі пропозиції на столі, як нещодавно зауважила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Але, навіть якщо ми готові до застосування цих заходів стримування та запобігання, ми сконцентровані на дипломатичному шляху, намагаючись примусити Росію здійснити деескалацію і долучитися до серйозного діалогу про всі важкі наслідки, які це може мати», — сказав речник ЄС.

Стано нагадав, що санкції ЄС є обов’язковими до застосування в усіх країнах-членах. Тож, якщо на території ЄС знаходяться громадяни РФ з російськими паспортами, до них будуть застосовуватися ці обмежувальні заходи в повному обсязі незалежно від того, на території якої країни-члена ЄС вони знаходяться.

«Упродовж кількох минулих тижнів відбувалася активна координація таких зусиль. Найбільш наглядний приклад – дискусія під час Ради міністрів ЄС із закордонних справ минулого понеділка за участі державного секретаря Блінкена. Ми координуємо та тісно консультуємося з НАТО, з Канадою, і з іншими партнерами, що близькі за переконаннями. Ми працюємо з ними пліч-о-пліч для деескалації, а також з підготовки ймовірних обмежувальних заходів як можливої відповіді на агресивні дії Росії», — підкреслив речник ЄС.

Як повідомлялося, у грудні минулого року Російська Федерація оприлюднила власні пропозиції щодо «гарантій безпеки» у проєктах договорів із США і НАТО, в яких містяться ультимативні вимоги щодо скорочення діяльності Альянсу та відмови від політики відкритих дверей, зокрема, стосовно України і Грузії. Ці «пропозиції» були представлені на фоні значної концентрації російських військ навколо України та войовничої риторики в самій Росії.

Упродовж минулих тижнів відбулися інтенсивні дипломатичні контакти з Росією по лінії США, НАТО і ОБСЄ. США і НАТО надали Росії письмові відповіді, в яких відкинули ультимативні вимоги Росії та запропонували власне бачення зміцнення європейської безпеки, включаючи встановлення каналів комунікації, заходи із забезпечення прозорості військової діяльності, контролю над озброєнням та роззброєнням тощо, що мають здійснюватися на рівноправній основі.

Источник