Ці пари продуктів люди часто плутають між собою

У деяких парах продуктів можна заплутатися.

У природи є почуття гумору, а інакше як пояснити ці схожі продукти, інформує Ukr.Media.

Зіра і кмин

Обидві спеції схожі як близнята, але мають абсолютно різний смак і запах. Зіра (кумін) пахне сильніше, вона більша і світла, її додають у різні східні страви. Кмин дрібніший, темніший, ним ароматизують ковбасу, хліб, навіть настоюють квас, пиво і горілку.

Кориця і касія

Ці прянощі — родичі. Обидві трубочки являють собою висушену кору різних дерев. Корицю зрізають з молодих стебел, закручують у 6-10 шарів. Через крихкість її найчастіше продають у молотому вигляді. Смак м'який, зігріваючий. Касію зрізають з дорослого дерева, кора якого є щільною, її закручують з одного боку. Такі палички складно зламати руками, вони добре зберігаються. Смак пекучий і пряний.

Кінза і петрушка

Вони дуже схожі одна на одну. Якщо придивитися, у кінзи листочки дрібніші, більш округлені, запах різкий, пряний. Петрушку більше полюбляють у Європі, Україні, а її "сестричку" у південних і східних країнах. Додають рослину у салати, супи, м'ясні страви.

Сьомга і форель

Риби належать до сімейства лососевих, але філе сьомги (вона ж атлантичний лосось) є світлішим і жирнішим. У форелі м'ясо щільне, насиченого червоного кольору, жирові прошарки дрібніші. На відміну від сьомги форель може бути річковою. Обидві риби корисні через великий вміст Омега-3 жирних кислот.

Устриці та мідії

Родичі-молюски дуже популярні у морських країнах. В устриць великі, довгасті раковини, всередині м'ясистий м'якуш. Мідії темні, з невеликими стулками. І ще у них є нога, за допомогою якої вони можуть пересуватися під водою. У раковинах можна знайти перли, в устрицях така ймовірність є вищою.

Томат і помідор

Ми використовуємо ці слова як рівнозначні, але біологи з нами не згодні. Томат — це власне рослина, а помідор — назва плоду, який ми додаємо у салати, соуси.

Чорниця і лохина

Багато людей називають чорницею усі синьо-блакитні ягоди. Лохина (вона ж гонобобель) — ягода з синьо-білим нальотом, світлою м'якоттю. Вона довго зберігається, на смак солодка, без характерного запаху. Чорниця — дрібніша, м'якуш синьо-фіолетовий. Шкірочка легко лопається, сік сильно фарбується, тому його використовують як натуральний барвник. Смак не такий яскравий.

Соя і нут

Обидва продукти — представники сімейства бобових. Вони схожі зовні, але сильно розрізняються за смаком. Соя не має смаку, з неї роблять замінник м'яса. Нут має приємний горіховий післясмак. Його можна використовувати замість гороху або квасолі.

Мюслі і гранола

Склад той самий: горіхи, сухофрукти, геркулесові пластівці, насіння. Різниця лише одна — мюслі їдять у сирому вигляді, їх замочують у холодному або гарячому молоці. Гранола продається запеченою з підсолоджувачами. Їдять її у сухому вигляді або заливають холодною рідиною.

Рис і булгур

У готовій страві ці крупи схожі зовні і за смаком. Але рис — це зерна однойменної рослини. Булгур роблять штучно з висушеної пшениці. У ньому більше білка, клітковини, а у рисі — фолієвої кислоти.

Источник