В яких джерелах Харкова можна набирати питну воду: список

Фото: Макс Сербулов Лише в шести джерелах якість води відповідає санітарним нормам.

В кінці листопада в Харкові провели дослідження якості та безпечності питної води в джерелах на території міста.

Як повідомили в Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, санітарним нормам відповідали проби води з джерел за адресами: 

— Саржин яр,

— Олексіївська балка,

— сел. Олешки,

— вул. Зубенка, 25,

— вул. Бучми,16,

— вул. Мінераловодська, 1.

Не відповідала гігієнічним нормативам вода в джерелах:

— поблизу Петренківського водоймища (Немишлянський район) — за органолептичними показниками кольоровості та каламутності, показником перманганатної окисності та мікробіологічними показниками епідемічної безпеки;

— в Манжосовому Яру (Київський район) — за мікробіологічними показниками епідемічної безпеки;

— в парку «Юність» (Полтавський щлях, 198) — за мікробіологічними показниками епідемічної безпеки та вмістом нітратів.

Вживання води з цих джерел несе ризики виникнення кишкових інфекційних захворювань. Також існує небезпека для здоров’я дітей внаслідок вживання води з понаднормативним вмістом нітратів — розвиток кисневого голодування організму та можливість виникнення гострих отруєнь нітратами.

«Разом з цим наголошуємо, що ніхто і ніколи не може гарантувати якість та безпечність води з будь-яких природних джерел. За результатами багаторічних спостережень на території Харкова немає жодного джерела, де вода завжди була безпечна. Це пов’язано з багатьма об’єктивними причинами, серед яких головною є незахищеність водоносних горизонтів від поверхневих забруднень хімічного та біологічного походження», — зауважили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Джерельну воду для використання завжди потрібно кип’ятити. Після чого необхідно дати охолонути воді природним шляхом та зберігати в чистій закритій ємності.

Як писав KHARKIV Today, мешканці деокупованого селища на Харківщині залишаються без водопостачання.

Джерело