13 симптомів онкології, на які обов’язково потрібно звернути увагу

Нам часто говорять, що виявлення раку на ранніх стадіях може значно збільшити шанси на одужання і навіть на виживання.

Попри це, нове дослідження, проведене у Великобританії, показало, що половина дорослих британців з можливими симптомами хвороби не звертаються до свого терапевта протягом перших 6 місяців після того, як відчули себе погано, інформує Ukr.Media.

Опитування YouGov, в якому взяли участь 2468 осіб, показало, що тільки 48% з тих, хто зіткнувся з тривожними симптомами (або як їх ще називають симптоми «Червоного Прапора»), такими як незрозуміла втрата ваги і нова або незвичайна пухлина, зв'язалися зі своїм терапевтом протягом пів року.

Мішель Мітчелл, виконавчий директор CRUK (Cancer Research UK — найбільша у світі незалежна організація з дослідження раку), заявила, що раннє виявлення онкології є життєво важливим, якщо ми хочемо, щоб більше людей вижили.

"Першим кроком у цьому процесі є отримання допомоги при можливих симптомах раку", — пояснила вона.

Але які тривожні симптоми, на які слід звернути увагу?

Незрозумілий біль

Це нормально — відчувати з віком більше болю.

Однак незрозумілий біль може бути ознакою того, що з організмом відбувається щось куди більш серйозне.

Дуже сильне нічне потовиділення

Тепло і пітливість вночі можуть бути викликані інфекціями або побічним ефектом деяких ліків.

З подібним також часто стикаються жінки під час менопаузи.

Але дуже сильне, рясне нічне потовиділення також може бути ознакою раку, пов'язаного з лейкемією.

Незрозуміла втрата ваги

Невеликі зміни ваги з плином часу цілком нормальні, але якщо ви втрачаєте помітну кількість ваги без будь-яких зусиль, варто повідомити про це свого лікаря.

За даними американського онкологічного товариства, незрозуміла втрата ваги часто є першим помітним симптомом раку стравоходу, підшлункової залози, шлунка та легенів.

Незвичайна грудка / шишка або припухлість

Постійні шишки або припухлості на будь-якій частині тіла завжди повинні бути перевірені медичним експертом.

Сюди входять будь-які утворення в області шиї, пахв, живота, паху, грудної клітини, грудей або яєчок.

Утома

Відчуття втоми цілком нормально і може бути викликано стресом, недостатнім харчуванням або просто недосипанням.

Однак, якщо ви відчуваєте втому без видимої причини, це може бути ознакою того, що щось не так — поговоріть про це зі своїм лікарем.

Втома може бути симптомом раку крові, такого як лейкемія, а також лімфоми і множинної мієломи.

Це пов'язано з тим, що дані види раку починаються в кістковому мозку, який виробляє еритроцити, що переносять кисень по всьому тілу.

Зміни шкіри

Коли пляма, бородавка або виразка не загоюються, навіть якщо вони безболісні, лікар неодмінно повинен їх обстежити.

Подібним чином ви також повинні бути інформовані про будь-яких нових або існуючих родимках, які змінили розмір, форму або колір, покриваються кіркою, сверблять, болять, кровоточать або сочаться.

Будь-яка незвичайна зміна на ділянці шкіри або нігті, будь то нова зміна або яка спостерігалася вже деякий час, має бути перевірено вашим лікарем.

Утруднене ковтання

Варто звернутися до лікаря, якщо у вас виникли труднощі з ковтанням, і це не пов'язано з іншим захворюванням, які у вас вже є.

Утруднене ковтання може бути ознакою раку стравоходу.

Проблеми з травленням

До них відносяться болісна печія, постійна втрата апетиту або здуття живота (навіть якщо вони приходять і йдуть, все одно поговоріть про це зі своїм лікарем).

Проблеми з травленням можуть бути раннім симптомом раку шлунка.

Хрипкий голос, постійний кашель або задишка

Наявність хрипкого голосу, який не зник сам по собі, має бути перевірено.

Як і незрозумілий кашель, який не проходить протягом декількох тижнів.

Немає нічого незвичайного в тому, щоб час від часу відчувати задишку. Але якщо ви помітили, що відчуваєте задишку частіше, ніж зазвичай, або протягом тривалого часу, повідомте про це свого лікаря.

Згідно з веб-сайтом NHS (Національна служба охорони Здоров'я Англії), якщо у вас більше 3 тижнів спостерігається хрипкий голос, це може бути ознакою раку гортані.

Зміни у вашому стільці або сечі

Зміни в роботі кишечника можуть включати запори, більш рідкий стілець або більш часте сечовипускання, що також може бути ознакою чогось більш серйозного.

Проблеми з сечовипусканням можуть бути пов'язані з необхідністю робити це частіше або терміново, з болем при сечовипусканні або неможливістю сходити в туалет, коли це необхідно.

Незрозуміла кровотеча

Незрозуміла кровотеча часто може бути викликані чимось набагато менш серйозним, ніж рак, але ви завжди повинні повідомляти про подібне свого лікаря.

Це включає в себе кров в калі або сечі, а також блювоту або кашель з кров'ю — незалежно від кількості всього цього і кольору (подібне може бути червоного або більш темного кольору, наприклад, коричневого або чорного).

Сюди також відносяться будь-які незрозумілі вагінальні кровотечі між менструаціями, після інтиму або після менопаузи.

Виразка в роті або незагойна плямочка

Нерідко в роті можуть виникати виразки (невеликі ранки), коли ви трохи виснажені. Зазвичай приблизно через 2 тижні вони проходять.

Але про виразку, червону або білу плями, які не загоюються через 3 тижні, обов'язково слід повідомити свого лікаря або стоматолога.

Незвичайні зміни грудей

Набряки, зміна розміру, форми або відчуття грудей, а також будь-які зміни шкіри, почервоніння або біль у грудях — все це варто перевірити.

Зміни сосків, в тому числі рідина, яка може бути забарвлена кров'ю, що витікає з соска, якщо ви не вагітні або не годуєте грудьми, також заслуговують на увагу.

Не завжди легко говорити про онкологію, але розмова з Вашим лікуючим лікарем, цілком можливо, може врятувати вам життя.

Якщо у вас виявляються будь-які з цих тривожних симптомів, дуже важливо, щоб ви звернулися до свого сімейного лікаря.

Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.

Источник