Українці масово скуповують валюту » |

Нервовість, спричинена напруженістю на кордоні України з РФ, передалася і пересічним українцям, які натиснули на гривню скуповуванням інвалюти.

На міжбанківських торгах у вівторок, 23 листопада, перша угода через термінал Bloomberg пройшла за курсом 26,81 грн/$ — трохи вище за рівень закриття понеділка, зазначає директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Ганна Волуйчак.

«І з перших хвилин на тлі значної переваги попиту над пропозицією котирування почали динамічно зростати», — зазначила скарбник.

За її словами, Нацбанк уже на початку сесії вийшов на торги із продажем доларів по 26,81 грн/$, але учасники торгів швидко викупили запропонований регулятором обсяг.

Денного максимуму — 26,88-26,9 грн/$ — котирування американської валюти досягли ближче до полудня і цього коридору торги йшли до 15 годин.

НБУ продав до $200 млн, зазначила Волуйчак. Різко зріс і обсяг торгів у Bloomberg, до $330 млн. Як зазначає банкір, це значно більше за середньоденні показники, що свідчить про додатковий попит.

«Як і вчора, у вівторок він формувався в основному за рахунок нерезидентів, які продовжують виходити з ОВДП. Дисбаланс посилюється невисокою потребою експортерів у гривні — основні податкові платежі залишилися позаду, найближчими днями Держказначейство проводитиме пікові виплати ПДВ-відшкодування. Це дозволяє експортерам не поспішати з продажем валютної виручки на курсовому тренді, що росте», — пояснила Волуйчак.

Серед інших факторів тиску на гривню в останні два дні Волуйчак виділяє зростання попиту на іноземну валюту з боку роздрібних клієнтів.

З боку громадян помітно збільшився обсяг покупок як готівкової, так і безготівкової валюти, що, «мабуть, пов’язано з тими самими причинами — зокрема, негативним фоном новин щодо ситуації біля східних кордонів України», передбачає скарбник.

Крім того, Міністерство фінансів виплатило власникам ОВДП 4,8 млрд грн за відсотками.

Цей фактор дає додатковий попит на валюту в ході міжбанківської сесії та стимулюватиме зростання котирувань.

Источник