Що загрожує гривні найбільше » | Економіка

Виплата Мінфіном відсотків за старими випусками державних облігацій може бути вирішальним чинником перевищення попиту інвалюти над пропозицією, що у разі призведе до зростання курсу.

Як розповіла директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Ганна Золотько, сценарій двох попередніх торгів, коли курс долара продовжив знижуватися під тиском переважаючої пропозиції інвалюти, у середу не повторився.

Невелике зростання курсу долара на міжбанку пояснюється активізацією попиту

На думку Золотько, невелике зростання курсу долара у середу пояснюється активізацією попиту.

«Назвати зростання екстраординарним не можна, проте після двох торгових сесій, у ході яких покупці не виявляли скільки-небудь помітної активності, цього виявилося достатньо, щоб додати динаміки ринку», — пояснила представник Юнекс Банку.

Якщо у вівторок попит та пропозиція на валютному ринку були загалом урівноважені, то у понеділок дисбаланс на торгах був настільки значним, що НБУ довелося придбати на них $250 млн – це рекордний одноденний обсяг купівлі регулятором цього року, звертає увагу Золотько.

На торгах у середу банкір також вважає за можливе появи ситуативних сплесків попиту — у тому числі вони можуть відбуватися за рахунок покупок іноземних власників облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП).

Незважаючи на те, що завтра не заплановано великих погашень старих випусків облігацій, Мінфін має виплатити інвесторам відсотки по них у розмірі 934 млн грн.

«Як самостійний фактор, цей обсяг не може чинити тиску на гривню, але разом з іншими джерелами попиту може викликати тимчасове зростання котирувань. Загалом серйозних загроз для гривні я зараз не бачу», — вважає Золотько.

Источник