Що таке VPS і чи може дана послуга замінити класичний хостинг сайтів

Хостинг сайтів в класичному розумінні, це послуга з надання потужностей на серверах хостинг провайдера з метою забезпечення швидкої роботи сайту та цілодобової доступності для його відвідувачів. Зазвичай таку послугу називають “хостингом сайтів” або “віртуальним хостингом” не буде перебільшенням сказати, що більшість сайтів у світі, розміщено на класичному віртуальному хостингу.

На це є ряд причин:

  • Дешевизна – потужні фізичні сервера діляться на сотні дрібних акаунтів, управляє цією структурою одна ліцензійна панель, один сервер баз даних та одна спільна Операційна Система. Це значно спрощує адміністрування і здешевшає послугу. Сьогодні в розрахунку на місяць найдешевші тарифи хостингу коштуватимуть лише близько 40 грн.
  • Простота користування – найпопулярніша в світі панель керування cPanel або в нашому регіоні ISPmanager, дозволяє керувати доменом в один клік, розгортати сайт просто з архіву, налаштовувати пошту, встановлювати бази даних і виконувати величку кількість задач – просто.
  • Гнучкість – система організації віртуального хостингу передбачає легку можливість розширити або зменшити виділені ресурси, додати параметри чи збільшити конфігурацію.
  • Разом з тим, поруч із послугою віртуального хостингу існує і послуга віртуальних ВПС серверів – вона трохи схожа проте всеж відрізняється. В випадку VPS – фізичний сервер поділяється не на  сотні хостингових акаунтів, а на десятки менших віртуальних копій фізичного серверу, кожна з яких має власну ОС, сервер баз даних, панель керування і інше. Такий сервер дорожче за віртуальний хостинг (Хоча в середньому ціна на VPS стартує від 100 грн на місяць)

    Часто VPS сервер подаєтсья як бiльш потужний аналог віртуального хостингу, некст ген у слові від хостингу сайтів.

    В даному випадку варто відмітити що це невірне трактування. Віртуальні сервера це швидше не аналог а еволюційна необхідність для певних проектів, сайтів та порталів.

    Давайте розглянемо особливості віртуальних серверів, котрі одразу допоможуть зрозуміти, яким сайтам вони стануть в нагоді. Отже:

    • Виділена IP адреса, а з нею незалежність від “сусідів” по серверу;
    • Власна версія ОС та ПО навіть останніх версій;
    • Повний root доступ до керування сервером;
    • Можливість отримати сервер з чистою ОС;
    • Доступ до Python, NodeJS, ASP.NET

    Як результат, сайт з сучасними або рідкісними фреймворками, важкі сайти, вибагливі до оновлення версій ОС, а також проекти, котрим важливо бути незалежними від дій та навантаження на сервері просто еволюційно рано чи пізно оберуть віртуальний сервер, або власний виділений фізичний сервер.

    Єдиним недоліком буде лише ціна, в середньому х3 у порівнянні до аналогічних конфігів віртуального хостингу. Проте вона себе окупає описаними вище перевагами.

    Джерело