У РФ Держдума підвищила граничний вік перебування у запасі військовозобов’язаних — 14 липня 2023 :: Донеччина

Російська Держдума ухвалила у другому читанні законопроєкт, який зокрема підвищує на п’ять років граничний вік перебування в запасі деяких громадян, які мають військові звання.

До II читання ініціативу суттєво доопрацювали, пише ТАСС. Так, у законі «Про військовий обов’язок і військову службу» пропонується встановити нові граничні віки перебування в запасі громадян, які мають звання солдатів, матросів, сержантів, старшин, прапорщиків та мічманів. Граничний вік таких військовозобов’язаних, що належать до першого розряду, підвищується з 35 до 40 років, до другого розряду — з 45 до 50 років, до третього розряду — з 50 до 55 років.

Відповідно до цього також збільшується граничний вік перебування запасників у мобілізаційному резерві. За чинними нормами граничний вік перебування в резерві відповідає граничному віку перебування в запасі, що встановлюється для громадян зі складу запасу другого розряду. Тепер же для громадян, які мають військові звання старших офіцерів, він складе 65 років (сьогодні в більшості випадків він становить 60 років), для тих, хто має військові звання молодших офіцерів — 60 років (сьогодні 55 років), а для тих, хто має інші звання, — 55 років (сьогодні 45 років). Граничний вік перебування в мобілізаційному резерві для громадян запасу, які мають військові звання вищих офіцерів, зберігається на рівні 70 років.

Нові норми набудуть чинності з 1 січня 2024 року. При цьому документ передбачає перехідний період до 1 січня 2028 року, щоб громадяни, які перебувають у запасі, поетапно переводилися у відставку.

Документ також пропонує викласти в новій редакції статтю закону «Про військовий обов’язок та військову службу», яка стосується особливостей укладання контракту про перебування в резерві. Так, перший контракт про перебування в резерві дозволяється укладати громадянам РФ, які не мають іноземного громадянства або посвідки на проживання, що перебувають у запасі та проходили військову службу або завершили навчання за програмами військового вишколу.

Згідно з документом, якщо такі громадяни мають військові звання старших офіцерів, то вони зможуть укласти такий контракт у віці до 62 років (сьогодні для різних старших офіцерів вік становить до 52 і до 57 років). Молодший офіцерський склад зможе укласти перший контракт про перебування у резерві віком до 57 років (сьогодні до 47 років), а громадяни, які мають інші військові звання — до 52 років (сьогодні до 42 років). Крім того, документ також дозволяє укладати перший контракт про перебування в резерві громадянам, які мають військові звання вищих офіцерів у віці до 67 років.

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!

Джерело