Путін денонсував договір про звичайні збройні сили

Путін денонсував договір про звичайні збройні сили

Путінська Росія поступово розриває всі договори у сфері оборони із Заходом

Договір начебто вже не працював, причому «не з вини РФ», заявив речник Кремля Дмитро Пєсков.

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про денонсацію Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ). Відповідну інформацію розміщено на офіційному порталі правової інформації РФ у понеділок, 29 травня.

Як зазначається у супровідних матеріалах до закону про денонсацію, положеннями ДЗЗСЄ встановлювали зобов’язання для його держав-учасниць щодо кількісних обмежень щодо п’яти категорій звичайних збройних сил: бойові танки, бойові броньовані машини, артилерія, бойові літаки та бойові вертольоти.

У Москві вважають, що денонсація Росією цього договору не матиме прямих наслідків. Він вже не працював, причому «не з вини РФ», заявив сьогодні речник Кремля Дмитро Пєсков.

«Зараз прямих жодних (наслідків – ред.) не має бути, тому що фактично це був уже неживий механізм і, повірте, не з вини РФ. Тому в даному випадку просто російська сторона привела ситуацію у відповідність де-факто», – сказав він.

ДЗЗСЄ був підписаний 19 листопада 1990 року в Парижі представниками 16 держав-учасниць НАТО та шістьма державами-учасницями Організації Варшавського договору (ОВД) – СРСР і п’ятьма його союзниками. ДЗЗСЄ набув чинності вже після розпаду «соціалістичного табору», ОВД та Радянського Союзу – 9 листопада 1992 року.

У 2004 році РФ ратифікувала Угоду про адаптацію ДЗЗСЄ від 19 листопада 1999 року (не набуло чинності).

Учасники угоди вимагали від Росії виконання зобов’язань з виведення військ із Грузії та Молдови. У 2007 році РФ призупинила свою участь в договорі, а в 2015 році – участь у засіданнях спільної консультативної групи з угоди.

Нагадаємо, 21 лютого 2022 року Путін заявив про призупинення участі Росії в Договорі про стратегічні наступальні озброєння (ДСНО) у посланні до Федеральних зборів. Вже 22 лютого закон одноголосно ухвалили Держдума РФ та Рада Федерації.

Джерело