Топ-10 ефірних олій, які варто мати у своїй аптечці

Деякі ефірні олії варті вашої особливої уваги.

Рослини складаються зі структурних матеріалів і фітохімічних речовин. Ефірні олії — їх концентровані екстракти. Вони підвищують настрій, знижують рівень стресу, вбивають бактерії і грибки, знімають запалення. Зараз ми розповімо, як діють деякі популярні олії, які у них переваги, способи застосування, інформує Ukr.Media.

Лавандова олія

До відкриття антисептиків її використовували як засіб для очищення у лікарнях. Лаванда допомагає за наявності стресу, болю, безсоння. Олію можна додавати у ванну, застосовувати для ароматерапії. Під час змішування з базовим компонентом вийде засіб для догляду за тілом.

Олія чайного дерева

Завдяки антисептичним, протимікробним властивостям продукт допомагає позбутися від прищів. Якщо його змішати з базовою олією (оливковою або кокосовою), можна вилікувати стригучий лишай. Склад наносять на уражене місце. Існують певні застереження.

Олія чайного дерева, як і лавандова, може порушити гормональний фон у хлопчиків. Її не можна розпорошувати вдома, якщо там є маленькі діти і тварини.

Олія ладану

Олія має приємний запах, її використовують для ароматерапії. Продукт покращує стан за наявності астми, запалень, нормалізує сон і настрій. Її можна наносити на шкіру, попередньо розвівши базовою олією.

Олія перцевої м'яти

Цей засіб полегшує головний біль, кишкові спазми, покращує пам'ять, травлення, піднімає настрій. Кілька крапель можна додати у чай, аромалампу. За умови місцевого застосуваннія олію необхідно розвести базовою олією.

Евкаліптова олія

Засіб заспокоює закладений ніс, полегшує дихання. Завдяки антимікробним і протизапальним властивостям олія бореться з вірусом звичайного герпесу, знімає біль. За умови місцевого використаннія її слід розвести.

Не можна застосовувати продукт всередину.

Лимонна олія

Засіб отримують зі шкірки стиглих плодів. Його можна розпилювати у повітрі або наносити на шкіру з олією-носієм. Це допомагає зменшити тривогу, депресію, полегшити нудоту, поліпшити стан людей з хворобою Альцгеймера. Після використання потрібно уникати впливу прямих сонячних променів. Олія збільшує ризик появи опіків.

Лемонграсова олія

Цей засіб має потужні антибактеріальні, протигрибкові властивості. Його використовують для загоєння ран, лікування стригучого лишаю. Перед нанесенням на шкіру продукт додають до кокосової олії. Згідно з дослідженнями, лемонграс допомагає знизити рівень глюкози у хворих на цукровий діабет 2 типу.

Розмаринова олія

Цей засіб використовують під час ароматерапії для поліпшення роботи мозку, стимулювання зростання волосся, зменшення стресу. За умови місцевого застосування у розведеному вигляді олія знімає запалення суглобів.

Засіб протипоказаний піж час вагітності, за наявності високого тиску, епілепсії.

Олія бергамота

Під час ароматерапії, розпорошення цей продукт піднімає настрій, зменшує тривогу. Якщо його змішати з базовою олією, то можна прискорити загоєння ран, поліпшити стан волосся, нормалізувати секрецію сальних залоз.

Кедрова олія

Завдяки потужним антиоксидантним, антибактеріальним властивостям цей продукт міститься у складі засобів від комах, шампунів і дезодорантів. Під час ароматерапії олія покращує сон, знімає напругу.

Увага! Перед використанням ефірних олій варто проконсультуватися зі своїм лікарем.

Источник