Солимо огірки: 5 кращих рецептів

Дуже актуально для сезону консервації.

Зі зеленню, гірчицею, хріном, морквою, горілкою або хлібом огірочки будуть хрусткими, смачними і ароматними, інформує Ukr.Media.

Що потрібно врахувати перед засолкою огірків:

1. Мариновані і солоні огірки не одне і те ж. Для приготування перших використовується оцет або лимонна кислота, а для других-тільки сіль.

2. Раніше солили огірки в дерев'яних бочках, але зараз цим методом користуються рідко. Набагато зручніше солити овочі в звичайних скляних банках. Тим більше що огірки виходять такими ж смачними, як діжкові.

3. Існує два способи засолювання: холодний і гарячий. У першому випадку овочі заливаються холодною водою, а в другому — найчастіше спочатку холодною водою, а потім гарячим настояним розсолом. Банки з огірками, засоленими холодним способом, закривають капроновими кришками і зберігають у холоді. А банки з огірками, залитими гарячою водою, закочуються залізними кришками і можуть зберігатися при кімнатній температурі.

4. Щоб солоні огірки вийшли щільними і хрусткими, замочіть їх у холодній воді на 3-4 години. Можна тримати довше, особливо якщо огірки придбані.

5. Овочі та зелень потрібно помити, а банки і кришки — простерилізувати.

6. Після заливки огірків холодною водою під банку краще поставити широке блюдо або таз. Це потрібно просто для зручності: через бродіння через кришку може просочуватися рідина.

7. Солоні огірки будуть готові через місяць.

Як приготувати солоні огірки

Всі інгредієнти розраховані на одну банку об'ємом 3 л. Вам знадобиться близько 1-1,5 кг огірків і приблизно 1-1,5 л води для розсолу.

Однак краще визначати точну кількість досвідченим шляхом: огірки потрібно утрамбувати дуже щільно, а банку — залити водою до самого краю.

Класичні солоні огірки з зеленню і часником

Дуже простий рецепт, який не забере багато часу і сил. Огірочки виходять чудовими.

Спосіб засолювання — холодний.

Інгредієнти:

2 листки хрону;

2 листки чорної смородини;

2 листки вишні;

2 парасольки кропу;

2 зубчики часнику;

1/2 гіркого перцю — опціонально;

огірки;

3 столові ложки солі;

вода.

Приготування:

На дно банки викладіть листя хрону, смородини, вишні, кріп і крупно нарізані часник і перець. Щільно утрамбуйте в банку огірки.

Розчиніть сіль в склянці води. Залийте огірки чистою холодною водою до половини банки. Потім додайте сольовий розчин і повністю залийте банку холодною водою. Закрийте банку щільною капроновою кришкою і відразу приберіть в холодне місце.

Солоні огірки з морквою, болгарським перцем і хріном

Овочі додадуть огіркам незвичайний приємний аромат. А взимку солоні моркву і перець можна використовувати для приготування або прикраси інших страв.

Спосіб засолювання — гарячий.

Інгредієнти:

3 морквини;

1 1/2 болгарського перцю;

1/2 гіркого перцю;

1 корінь хрону;

2 парасольки кропу;

огірки;

8-10 зубчиків часнику;

7 горошин чорного перцю;

7 горошин запашного перцю;

2 1/2 ложки солі;

вода.

Приготування:

Наріжте моркву кружальцями, болгарський перець — невеликими шматочками, а гіркий перець — шматочками. На дно банки покладіть крупно нарізаний корінь хрону і кріп. Утрамбуйте в банку огірки, чергуючи їх з морквою, часником і всіма видами перцю.

Розчиніть сіль в чистій холодній воді і залийте нею овочі. Закрийте банку капроновою кришкою і залиште на 3 дні при кімнатній температурі. Потім злийте розсіл в каструлю і доведіть до кипіння.

Змивати з огірків утворений білий наліт не потрібно. Залийте їх киплячим розсолом і закатайте банку. Поставте її догори дном і накрийте теплою ковдрою до повного охолодження.

Солоні огірки з сухою гірчицею

Завдяки гірчиці огірки здобудуть легку гостринку, а інші інгредієнти зроблять їх дуже ароматними.

Спосіб засолювання — холодний.

Інгредієнти:

2 парасольки кропу;

1 лист хрону;

3 листки чорної смородини;

3 листки вишні;

огірки;

3 зубчики часнику;

3 столові ложки солі;

1 столова ложка сухої гірчиці;

вода.

Приготування:

Викладіть на дно банки кріп, листя хрону, смородини і вишні. Утрамбуйте огірки, чергуючи їх з часником. Вгорі банки залиште трохи місця.

Всипте в банку сіль і гірчицю. Вони як раз займуть залишений зверху простір. Залийте огірки чистою холодною водою. Закрийте банку капроновою кришкою, злегка збовтайте і поставте в холодне місце.

Солоні огірки з горілкою

Горілка зробить огірки ще більш хрусткими і ароматними, при цьому овочі не будуть просочені алкогольних смаком.

Спосіб засолювання — гарячий.

Інгредієнти:

3 сушених лаврових листа;

3 листки хрону;

1 парасолька кропу;

2 зубчики часнику;

огірки;

вода;

3 столові ложки цукру;

2 столові ложки солі;

100 мл горілки.

Приготування:

На дно банки викладіть листя лаврушки і хрону, кріп і часник. Утрамбуйте огірки. Розчиніть в чистій холодній воді цукор і сіль і залийте овочі. Зверху влийте горілку.

Накрийте банку марлею або кришкою з дірочками. Залишіть банку в темному місці при кімнатній температурі на 3 дні, регулярно знімаючи з неї піну.

На четвертий день злийте розсіл в каструлю і доведіть до кипіння. Через 5 хвилин залийте огірки киплячим розсолом і закатайте банку. Переверніть, укутайте ковдрою і дочекайтеся повного остигання.

Солоні огірки з житнім хлібом

Огірки виходять з легкою кислинкою і ледь вловимим хлібним присмаком.

Спосіб засолювання — гарячий.

Інгредієнти:

вода;

2 столові ложки солі;

60 г житнього хліба;

5 парасольок кропу;

огірки.

Приготування:

Влийте в каструлю воду, розчиніть в ній сіль, доведіть до кипіння і охолодіть. Розламайте хліб і викладіть його на дно банки разом з кропом. Зріжте з огірків кінчики і покладіть овочі в банку.

Влийте охолоджений розсіл, закрийте банку капроновою кришкою і залиште при кімнатній температурі на 3 дні. На четвертий день злийте і процідіть розсіл. Доведіть його до кипіння і залийте ним огірки. Якщо розсолу не вистачить, долийте в банку звичайний окріп.

Загорніть банку, переверніть її догори дном і накрийте теплою ковдрою.

Источник