Катар-2022 став ближче, але питання залишаються

Україна продовжує боротьбу за вихід на футбольний чемпіонат світу.

Національна збірна України з футболу на чужому полі здолала Боснію і Герцеговину 2:0 в заключному матчі групового етапу кваліфікації на чемпіонат світу-2022. Щоб продовжити боротьбу в плей-офф потрібно було перемогти в останньому поєдинку за умови, що фіни не подужають французів. Зірки зійшлися, але питання до збірної залишилися. Про відсутність ідеї в грі і фізичну форму – в матеріалі Укрінформ.

Прямолінійна гра знайомого складу

Як і передбачалося, товариська гра з Болгарією показала, що головний тренер збірної України вирішив змінити схему перед головним матчем своєї кар’єри. Петраков повернувся до 4-3-3 Шевченка з вже класичним трикутником в центрі поля – Степаненко-Зінченко-Малиновський. Ворота знову захищав один з героїв Євро-2020 Георгій Бущан.

Тактична схема мала б означати, що Україна гратиме ідейно в нападі, адже ресурс дозволяв. Натомість, в першому таймі ми не побачили нічого, окрім дальніх ударів Мадиновського, Зінченка і Ярмоленка. Кожен з футболістів намагався діяти за рахунок індивідуальної майстерності.

Гравці центру поля, зокрема Малиновський часто відтягувалися назад, щоб, отримавши м’яч, виконати чергове закидання вперед. Таким чином ми створювали порожнечу на підступах до штрафного і не могли організувати більшість біля воріт суперника. Українці виходили в атаку за рахунок довгих кросів на «важкого» Ярмоленка і легко складеного фізично Циганкова. В кінці першого тайму Бущан взагалі витягнув «мертвого» м’яча і залишив ворота недоторканими перед перервою.

«Фізика» як хронічна проблема України

В другому таймі ми не створювали небезпечних моментів аж до голу Зінченка. На щастя, нам вдалося забити на початку другого тайму. Дещо курйозний гол з відчутним рикошетом вивів нас уперед. Після 65-ї хвилини українці просто перестали встигати за супротивником, перестали йти вперед. Справа навіть не в забитому голі, справа у фізичних кондиціях наших футболістів.

Нівелювати всі атакувальні потуги супротивника не вдалося. В двох епізодах Бущан знову показав свій високий клас. Після замін, варто визнати, команда трохи зарухалася, завдяки активності Шапаренка і Зубкова. Боснійці побігли відігруватись, звільнивши нам великі зони для контратак. Свіжий Артем Довбик знайшов свій момент і збільшив перевагу України. Правду кажучи, Артем міг зробити рахунок розгромним, але вже в порожніх воротах примудрився «знайти» капітана Боснії.

«Була нервова гра, я знав, що вона буде такою. Команда виглядала добре, ми трохи нервували, щось не виходило. Але я задоволений грою хлопців, характером, який вони показали. Такі матчі дуже важко граються. Це була гра на результат, ми його досягли» — поділився емоціями після гри головний тренер збірної України Олександр Петраков.

Повернемося до відбору в березні

Посівши друге місце, Україна вийшла до плей-офф кваліфікації на чемпіонат світу. Після зимової паузи ми змагатимемося з іншими командами, які посіли другі місця в своїх групах. Серед потенційних суперників – Португалія й Італія. Україні варто прибавляти в плані «фізики», а Петракову слід будувати командну гру з чітким малюнком. Перемагати за рахунок індивідуальної майстерності окремих футболістів можна, але це вдається не завжди. Особливо коли в суперниках чемпіони двох попередніх Євро.

«Нині я вже адаптувався до національної збірної. Мені було дуже важко. Досвідчені хлопці, Ярмоленко, Степаненко, Пятов, Кривцов, а також ті, хто молодше, — усі мені допомагали. Хотів би на подякувати своїм футболістам за допомогу, яку вони мені надали», — підсумував Петраков на післяматчевії прес-конференції.