Транспортники звернулися до регулятора через підвищення тарифів Укренерго

Транспортники звернулися до регулятора через підвищення тарифів Укренерго

Фото: Getty Images Транспортники просять не підвищувати тарифи на електроенергію

Слідом за металургами із закликом не підвищувати тарифи Укренерго виступила Транспортна федерація.

Різке підвищення тарифів Укренерго значно погіршить стан транспортної галузі України, попереджає профільна федерація. У листі Федерації роботодавців транспорту України (ФРТУ) голові НКРЕК Костянтину Ущаповському йдеться, що Укренерго має ресурси, щоб уникнути цього підвищення.

«ФРТУ не згоден з опублікованим проектом і виступає проти зростання тарифу на диспетчеризацію електроенергії. Під час війни, коли знищується логістичний комплекс, заблоковані порти, а транспортна інфраструктура потребує додаткових коштів на відновлення, будь-яке зростання тарифу на диспетчеризацію електроенергії призведе до негативних наслідків, адже витрати галузі зростуть на +2,3 млрд грн. на рік», — йдеться у листі.

Також підвищення тарифів призведе до скорочення попиту на електроенергію, що призведе до зменшення надходжень Укренерго, через що знадобиться нове підвищення тарифу, зазначає Федерація.

На думку ФРТУ, необхідно переглянути завищені розрахунки Укренерго, що надасть резерв для утримання тарифу на поточному рівні.

«Основною статтею видатків, що зумовлює зростання тарифу на диспетчеризацію, є витрати на придбання допоміжних послуг, які зростають з 16,7 млрд грн. у 2022 р. до 66,3 млрд грн. (+296%). Згідно з обґрунтуванням, це викликане зростанням вартості резерву заміщення (робота на газі) з 4,6 до 8,6 млрд грн. Проте таке зростання не можна пояснити ні зростанням цін на газ, ні з точки зору обсягів споживання, що впав через війну», — наголосили у ФРТУ.

При цьому обсяг фактичних видатків НЕК Укренерго на придбання допоміжних послуг у 2021 р. становив близько 5,4 млрд грн. — що на 40% менше, ніж закладено у тарифі на диспетчеризацію електроенергії на 2021 рік.

Таким чином компанія заощадила кошти, які можна було б направити для покриття всіх додаткових потреб «і до закінчення 2022 р. тариф на диспетчеризацію електроенергії залишати на поточному рівні 62,13 грн/МВт.год», вважають у ФРТУ.

Нагадаємо, раніше із закликом не підвищувати тарифи Укренерго на 273%, з 62 до 232 грн/МВт.год, закликали металурги.

Джерело