Корсет для спини: функції та вибір

Проблеми зі спиною турбують багатьох, тому щоб якось їх вирішити деякі люди ходять на масажі, хтось п’є пігулки чи бади приписані лікарем, а хтось носить корсети для спини. Розглянемо функції корсетів, деякі їх відмінності від бандажів та ортезів, а також особливості вибору.

Які основні функції корсету?

Функцій у корсета кілька. Основна – це зменшення навантаження та створення перешкод рухам у поперековому відділі хребта. Тобто корсет фіксує спину в горизонтальному положенні, знімаючи навантаження з хребта, а також не дає людині різко нахилятися.

До речі, основна відмінність бандажа від ортеза або корсета в ступеню фіксації: бандаж забезпечує м’якшу фіксацію і дає дещо більшу свободу руху. А ось ортези чи корсети більше сковують і часто їх носять при серйозних травмах спини (або навіть тріщинах та переломах хребта).

Як вибрати відповідний корсет?

Вибрати корсет чи бандаж дуже непросто. В ідеалі звернутися до лікаря, щоб він після огляду та обстеження визначив відповідні варіанти. Якщо ви хочете не тільки підтримати спину, але й забезпечити прогрівання, то придивіться до поясів, що зігрівають. Такі протирадикулітні пояси чудово допомагають боротися з періодичними болями у спині. При виборі зважайте на наступне:

  • Якщо потрібна жорстка фіксація, то потрібен спеціальний корсет, що фіксує. Тканинні чи вовняні пояси вже не підійдуть – вони не можуть зменшити навантаження на спину та й їх функція дещо інша. Жорсткий корсет має пластикові чи металеві пластини. Без цього ні про яку нормальну фіксацію не може бути й мови. До речі, зверніть увагу на кількість цих пластин. Зазвичай корсет з двома або чотирма ребрами жорсткості підходить людям з вагою до 60 кг, при вазі від 60 до 80 кг ребер жорсткості буде 4 або 6. Чим більше вага людини, тим більше ребер жорсткості буде в корсеті. Плюс їх кількість буде залежати від типу травми. Тому при виборі корсету краще проконсультуватися із фахівцями.
  • Підбирайте корсет з урахуванням зросту. Нижня частина корсету має фіксуватися на тазових кістках, а верхня – заходити на ребра. Корсет повинен підходити за розміром, кінці корсета повинні важко фіксуватися в стані натягу. Тому не поспішайте, приміряйте кілька моделей.
  • Вибирайте корсет з урахуванням умов довкілля та погоди. Наприклад, якщо холодно, то щільні корсети під теплим одягом створять ефект парника. Тому для холодної погоди краще, якщо корсет буде з натуральних матеріалів і з гарною вентиляцією.

Ми дуже сподіваємося, що ці поради допоможуть вам підібрати відповідний корсет або бандаж. Бережіть себе!