Лікарі розповіли, який тонометр не підходить людям похилого віку

Як вибрати хороший тонометр.

При виборі домашнього тонометра потрібно враховувати безліч нюансів, у тому числі вік користувача, стан здоров'я, розмір манжета та інші, розповіли лікарі. На що ж звертати увагу при покупці пристрою.

Існує три види тонометрів: механічні або ручні, напівмеханічні і автоматичні, інформує Ukr.Media.

Ручні тонометри вважаються найбільш точними, однак у них є один серйозний недолік, через який звичайному користувачеві буде складно використовувати його вдома.

Такі тонометри не визначають артеріальний тиск, а показують його рівень в манжеті. Поруч повинен знаходитися лікар, який зможе правильно виміряти і зафіксувати тиск за допомогою фонендоскопа.

Автоматичні і напівавтоматичні тонометри самі вимірюють тиск і показують результат користувачеві, так що вони цілком підходять для повсякденного домашнього використання.

Манжети тонометрів можуть бути двох видів: плечові і зап'ястні. Для регулярних вимірювань краще вибирати плечові, бо зап'ястні можуть бути менш точними. Однак у них є свій плюс — такий тонометр можна брати з собою в поїздки. Крім того, він підходить повним людям, які не можуть підібрати потрібний розмір манжета.

На жаль, показники зап'ястних пристроїв недостатньо точні, бо їх основна мета — зафіксувати значущі відхилення артеріального тиску. При вимірюванні артеріального тиску важливо, щоб манжет знаходився на рівні серця. У зап'ястних моделей положення манжета не на рівні серця, тому вимір не буде настільки точним, — розповіли кардіологи.

Тонометри можуть підтримувати технологію подвійного і потрійного вимірювання тиску. Вони дозволяють отримати найбільш точний результат. Так, технологія 3check [потрійного вимірювання] автоматично проводить три виміри поспіль, не знімаючи манжета. Апарат аналізує всі три результати і дає фінальні свідчення.

Вік і здоров'я

При виборі тонометра слід враховувати і вік користувача.

Для літньої людини, яка вимірює сама собі тиск, краще вибирати електронні автоматичні тонометри. Але важливо пам'ятати про те, що вони ультрачутливі і реагують на рух, перешкоди у вигляді одягу і так далі. Тонометр на зап'ясті також після 50 років краще не використовувати, бо на кисті артерії не настільки чутливі і еластичні, і напевно можливі похибки в показаннях. А для людей з вираженим атеросклерозом судин зап'ястні тонометри і взагалі марні.

Користувачам з високим артеріальним тиском слід особливо уважно поставитися до підбору тонометра.

Вибирати автоматичний тонометр краще з перемикачем, який виставляє максимально можливий вимірюваний тиск: від 200 до 240. Якщо тиск людини буде вище можливостей тонометра, то він скине дані. А якщо поставити максимально допустиме значення — 240, то тиск буде пораховано коректно. До механічних тонометрів це не відноситься.

Додаткові можливості

Деякі тонометри володіють додатковими функціями, наприклад, можуть показувати серцевий ритм. Крім того, електронні моделі можуть запам'ятовувати результати останніх вимірювань. Це важливо, якщо користувачеві необхідно стежити за своїм станом щодня.

Також тонометр може зберігати результати двох користувачів окремо. Крім того, існують моделі з голосовими підказками. Вони можуть підійти літнім людям, у яких спостерігаються проблеми із зором.

Источник