Лавров оцінив можливу відмову України від вступу у НАТО

Лавров оцінив можливу відмову України від вступу у НАТО

Сергій Лавров вважає «нав’язаним» Заходом свідомий вибір громадян України та Грузії

Думка, яку озвучив Вадим Пристайко, поступово пробиватиме собі дорогу, вважає російський міністр.

Відмова України від членства в НАТО дозволила б багатьом європейським країнам зітхнути з полегшенням. Про це сказав глава МЗС РФ Сергій Лавров на прес-конференції, повідомляє ТАСС у вівторок, 15 лютого.

Вказано, що Лавров прокоментував слова посла України у Великій Британії Вадима Пристайка про те, що Київ міг би змінити свою позицію щодо вступу в альянс, якщо цей крок допоможе запобігти війні з Росією.

«Що стосується заяви посла України в Лондоні щодо можливості відмови його країни від членства в НАТО, якщо вона допомагатиме встановленню миру, співпраці, загальному благополуччю, то можу тільки сказати, що є розумні люди, — сказав він. — Я переконаний, що якщо би це відбулося, багато хто зітхнув би з полегшенням, у тому числі і в Європі, — ті, хто чесно підходить до підписів під документами ОБСЄ, а не намагається прикритися ними для потаємного проведення політики на розкол Європи, на прокреслення нових розділових ліній».

Лавров вважає, що в Україні є багато політиків та політологів, які поділяють такі оцінки і не соромляться їх висловлювати.

Також Лавров звернув увагу на те, що після заяви Пристайка заступник міністра оборони Великої Британії Джеймс Хіппі заявив, що його країна підтримає Україну, якщо вона ухвалить рішення відмовитися від членства в НАТО.

«Тому, думаю, ця думка поступово пробиватиме собі дорогу. І наголошу ще раз: вона вказує шлях, якого хочуть багато хто в Європі в тому числі», — вважає глава МЗС РФ.

Крім того, Лавров висловив думку, що Захід хоче встановити контроль над Києвом та Тбілісі шляхом зближення з НАТО та ЄС. А вибір громадян України та Грузії він вважає «нав’язаним».

«Головна причина в тому, що влада цих країн (України та Грузії — ред.) виявила неспроможність і зробила це в умовах, коли над ними всіляко бажали встановити і в результаті встановили зовнішнє управління з єдиною метою, щоб відірвати їх від Росії, щоб взяти їх у сферу впливу НАТО, що також прямо суперечить принципу неподільності безпеки, тому що відмова від сфер впливу — один із його компонентів», — зазначив він.

Раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що «не на порядку денному ставити під сумнів перспективи вступу України в НАТО».

Джерело