Які помилки ми допускаємо під час смаження яєць, чим псуємо смак страви

Правила з приготування яєчні.

Здавалося б, що може бути простіше, ніж підсмажити яйця? Вони завжди ситні, смачні і красиві. Яєчня є універсальною стравою. І готувати її просто. Але так тільки здається. Насправді потрібно володіти певними кулінарними навичками, щоб приготувати цю страву. Яких помилок варто уникати, щоб отримати ідеальний результат і хрустку скоринку? Давайте розбиратися, чого нам уникати, інформує Ukr.Media.

Використання неправильної сковороди

Ви ніколи не підсмажите якісну яєчню, якщо користуєтеся неправильною сковородою. Вона обов'язково прилипне до неї. Професійні кухарі кажуть, що при нагріванні метал розширюється, яйця потрапляють в мікротріщини на сковорідці і страва псується.

Проблема вирішувана — беремо правильну сковорідку. Бажано чавунну. На крайній випадок з антипригарним покриттям.

Сучасні господині використовують останні. Завдяки антипригарному покриттю з'являється бар'єр між продуктами і сковорідкою при смаженні.

Смаження без олії

Не важливо, яку ви взяли сковорідку, яйця не смажаться без жиру. Можна взяти будь-який. Тоді яєчня стане смачнішою і яйця не пристануть.

Кухарі рекомендують використовувати вершкове масло. У ньому є емульгатори, що не дають яйцю прилипнути. Також підходять вершки і жир від сала. Дуже добре виходить яєчня з хрусткими краєчками.

Непрогріта сковорідка

Кожен досвідчений кухар знає, що страви смажаться на гарячих сковорідках. Не варто використовувати сковорідку, якщо вона ще не прогрілася. Просто їжа після потрапляння на сковороду відразу готується, виділяє рідину і створює шар пару. Тому страва не прилипає. Єдиний виняток — смаження в вершках. Вони наливаються на холодну сковорідку, потім вбиваються яйця і запалюється вогонь.

Холодна температура яєць

Професійні кухарі кажуть, що бажано тримати яйця поза холодильником. Коли їх температура кімнатна, то вони готуються правильно. Якщо потрібно все зробити швидко, то яйця опускають у воду.

Неякісні яйця

Коли яйця свіжі, в них міцний білок і вони між собою поєднуються. У старих яйцях білки з жовтками стоншуються. Тоді білок розтечеться, а жовток не зможе по його поверхні розподілитися рівномірно. Якщо ж яйця варяться, тоді краще брати старіші. Перевірити яйця на свіжість просто.

Надмірно великий вогонь

Не робіть великим вогонь. Тоді яєчня вийде ідеальна.

Білок просмажений, а жовток рідкий. Потрібно спробувати приготування жовтка і білка при різній температурі. Так що спершу смажте білок, коли він придбає скоринку, викладіть зверху жовток і смажте його до легкої зміни кольору.

Потрібно їсти яйця відразу

Тепер ми знаємо, як готувати яйця, а точніше їх смажити. Давайте продегустуємо. Запам'ятовуємо: яєчню не можна надовго залишати на блюді. Поки вона свіжа, то смачна. Відразу після сковороди вони повинна потрапити на блюдо. Свіжий хліб підходить до неї найкраще. Його зазвичай вмочують в жовток.

Навіть яєчню готують по-особливому, як видно з нашої статті. Багато кухарів міркували роками для створення правил з приготування яєчні. Вони вчать цьому кулінарів.

Ми ж повинні до них прислухатися, щоб отримати на виході готову страву з ідеальною консистенцією.

Источник