Що корисного покласти школяреві в рюкзак для перекусу на перерві

Корисні поради свідомим батькам.

Свідомі батьки ставлять собі питання, що ж такого покласти в рюкзак дитині, щоб в школі вона могла перекусити корисною і здоровою їжею. Адже не секрет, що хоча в школах є їдальні і буфети діти все одно норовлять на перерві заглянути в найближчий магазин і накупити різних чипсів, сухариків, чупа-чупсів, жуйок, шоколадних батончиків, печива, морозива і газованої води. Від цієї "сміттєвої їжі" їх треба поступово відучувати, якщо не хочеться в майбутньому мати справу з гастроентерологами, інформує Ukr.Media.

Звичайно, домашні пиріжки з повидлом і бутерброди з ковбасою також можна назвати корисними з великою натяжкою. Якщо і давати таку їжу, то в невеликих кількостях і як можна рідше. При цьому краще заздалегідь подбати про те, щоб їжу можна було брати руками. У рюкзак дитині варто покласти сухі і вологі серветки для очищення рук, а продукти порізати на зручні шматочки, щоб вони не кришилися.

Що потрібно дати для перекусу у школі?

Правильний та корисний перекус повинен включати:

  • Напій. Педіатри рекомендують віддавати перевагу простій негазованій воді та компотам домашнього приготування без цукру.
  • Хліб. Це найпростіший і найкорисніший шлях отримання вуглеводів під час перекушування. Тільки пам'ятайте, що хліб краще купувати цільно зерновий або з домішкою висівки та насіння.
  • Білок. Залежно від дієти дитини та її смакових уподобань джерелом білка на перекусі може стати яйце, червоне м'ясо (телятина), біле м'ясо (курка, індичка) або риба.
  • Свіжі фрукти та овочі. З ними під час перекушування дитина отримає корисну клітковину, а також порцію вітамінів та мінералів. Підбираючи фрукти та овочі для перекушування в школі, подумайте про зручність їх вживання, наприклад, огірок буде гарним варіантом, а ось від помідора краще відмовитися, тому що в них багато рідини, якою дитина може забруднитись.
  • Молочні продукти. Цей пункт трохи спірний, тому що молочні продукти необхідні в дитячому раціоні, але вони швидко псуються при кімнатній температурі, тому молоко, йогурти і кефіри можна дати тільки, якщо ваша дитина перекушуватиме найближчої години або півтори після приходу до школи.

Найголовніше, що завжди має бути в ланч-боксі, — звичайна питна вода. Дитина в школі витрачає багато енергії і сил, а про питний режим, зазвичай, забуває. Дефіцит рідини негативно позначається на діяльності мозкових клітин, але чай або кава для його заповнення не годяться. А ось невелика пляшечка або термос з водою будуть якраз до речі.

Вгамувати голод на перерві можна корисними і смачними сендвічами, які легко приготувати вдома разом з дитиною. Інгредієнти для них можна вибирати виходячи зі своїх можливостей і харчових переваг. Наприклад, поживними будуть сендвічі з качки, індички, нежирної риби або кролика на цільнозернових тостах. До них обов'язково потрібно додати свіжі овочі та зелень.

Рецептів смачних та корисних сендвічів існує море. Ось кілька небанальних ідей від нас, що можна покласти на хліб:

  • консервований тунець, солодкий перець та оливкова олія;
  • твердий солоний сир, наприклад, чеддер та скибочки зеленого яблука або груші;
  • вершковий сир та огірок;
  • плавлений сир, солодкий перець та відварена куряча груднинка;
  • майонез (домашнього приготування), огірок, буженина із телятини.

Також можна зробити тости з сиром. Тільки треба вибирати максимально натуральний продукт, без пальмової олії і консервантів в складі. З сирною начинкою можна зробити лаваш або коржі, якщо дитина добре переносить глютен.

Ще одна чудова ідея роли з лаваша. Для приготування ролів на перекус у школі вам знадобиться звичайний вірменський лаваш і начинка на ваш смак. Головний плюс цієї страви — зручність. Якщо ви ретельно згорнули рол, то у дитини під час їжі нічого не випадатиме і вона нічим не забрудниться в процесі. Отже, в лаваш можна загорнути все, що завгодно, а ми пропонуємо наступне поєднання: запечена куряча або індичка грудка, твердий сир, листя зеленого салату, терта свіжа морква та огірок. Ви можете робити різні варіації, включаючи дієтичні або вегетаріанські опції. Соуси давати за бажанням, проте ми рекомендуємо обійтись без них зовсім, щоб усі інгредієнти начинки довше залишалися свіжими.

В якості перекусу підійдуть свіжі (яблука, груші, мандарини, апельсини, банани) і сушені (родзинки, курага, фініки, чорнослив, цукати) фрукти. Однак захоплюватися ними занадто сильно не варто, бо в їх складі досить багато простих вуглеводів, які викликають швидкий сплеск інсуліну і лише підсилюють апетит. Також зараз серед дітей дуже популярні сушені слайси екзотичних фруктів — манго, джек фрут, а ще зараз можна знайти на прилавках навіть сушені шматочки дині — неймовірна смакота.

Також швидко наситять та додадуть енергії горіхи — вибирайте ті, які подобаються дитині, але не кладіть забагато.

Якщо ж у вас є час та вміння — можна напекти сирних кексів — сир відмінно насичує та містить багато корисних речовин. За рахунок теплової обробки такі кекси будуть довго зберігатися. Тільки вибирайте рецепти, де сиру більше ніж муки або манки — вони будуть корисніше.

Источник