Меланому викликає не Сонце, а захисні креми, кажуть лікарі! Ось як це працює

Не намагайтеся обдурити природу.

Незважаючи на винахід сонцезахисного крему, число виявлених випадків раку шкіри постійно зростає, передає Ukr.Media.

Доктор наук з Каліфорнії Елізабет Плурд виявила, що утворення злоякісних меланом та інших ракових захворювань шкіри за 30 останніх років значно зросла, незважаючи на використання сонцезахисних засобів.

А все тому, що сонцезахисні креми містять канцерогени і впливаючі на гормональний фон хімічні речовини.

Тоді чому так багато віри в сонцезахисний крем? Чому нам кажуть, що без нього не можна обійтися? Як ми жили протягом тисяч років, перш ніж його винайшли? Адже Сонце було джерелом життя з самого початку людського існування.

Чи шкідливе Сонце?

Виявляється, шкода Сонця — це міф. В першу чергу, воно живить нас. І це науково доведено. Одне з останніх великих досліджень було опубліковано Каролінським інститутом Швеції в 2014 році.

І з'ясували, що смертність серед жінок, які уникали сонячних ванн, в два рази вище, ніж у тих, хто засмагав кожен день. І це було не маленьке дослідження. Вони спостерігали за 30 000 жінками протягом 20 років!

Невивчені сонячні промені.

Ми часто чуємо про різні типи сонячних променів. Так ось, основною причиною виникнення сонячних опіків і неметаном, таких як плоскоклітинна карцинома, є ультрафіолетові B-промені (UVB).

Хімічні речовини, які утворюють фактор захисту від сонця, в своїй загальній масі націлені на блокування UVB-променів. Однак ультрафіолетові А-промені (UVA) проникають глибше в шкіру і більш важко блокуються.

Вченим менше відомо про вплив UVA, і вони можуть виявитися в рази небезпечніше. Зараз шкода від UVA-променів набагато менш очевидна, ніж від UVB, але швидше за все, вона набагато серйозніше!

Помилкове відчуття безпеки.

Фактор SPF у сонцезахисного крему має мало спільного зі здатністю продукту захищати шкіру від УФ-променів (це пов'язано з тим, що захист від UVA і UVB різний).

Продукти з високим SPF запобігають шкоду від UVB, але не блокують інші види сонячних променів. Тому вони вводять в оману користувачів сонцезахисних засобів з високим СПФ, і ті залишаються на сонце довше, перевантажуючи себе як променями UVA, так і UVB.

Люди вважають, що “захищені", і приймають сонячні ванни довше тих, хто користується маслами або засобами з малим СПФ.

В результаті користувачі сонцезахисного крему з більшою ймовірністю отримають більш руйнівне випромінювання UVA (правда, фактів, що саме воно викликає рак, поки що немає).

Філіп Аутье, вчений, який раніше працював з Міжнародним агентством з дослідження раку та підрозділом Всесвітньої організації охорони здоров'я, провів численні дослідження, присвячені сонячним променям.

Він вважає, що продукти з високим рівнем SPF "змінюють природну інсоляцію", і можуть призводити до появи меланоми.

Більше хімії.

Продукти з високим SPF містять більш високу концентрацію речовин, що блокують випромінювання, ніж креми з середнім захистом або натуральні масла. Деякі з цих інгредієнтів при проникненні в шкіру представляють небезпеку для здоров'я.

Вони можуть пошкоджувати тканини, порушувати гормональний фон і викликати алергічні шкірні реакції. Тим не менш, вони все-таки зменшують ризик появи раку шкіри, тому додатковий хімічний вплив може бути виправданий.

Не обманюйте природу.

Чим більше людство намагається обдурити природу хімічними речовинами, тим частіше виникає рак та інші хвороби. Здоров'я зберігати простіше, ніж здається. І людям необхідна інсоляція без інтенсивного хімічного бар'єру.

Загоряйте помірно і не витрачайте гроші на засоби з високим СПФ! Середнього захисту буде досить.

Источник