Громада на Харківщині переплатить за ремонт дороги півтора мільйони гривень

Вартість асфальту у фірми-підрядника на третину вище за середню по області.

Старовірівська селищна рада уклала угоду на проведення ремонту доріг вартістю 4,88 мільйонів гривень.

Про це йдеться у системі “Прозорро”.

Переможцем торгів став ФОП Оганесян Борис Славикович. Він виграв тендер на поточний ремонт дороги по вулиці Шкільна села Слобожанське, Красноградського району, Харківської області (ділянка від будинку №2 до будинку №20).

Три підрядники пропонували дешевші пропозиції, але їх відхилили. Це ТОВ “ДРСУ Полтава”, ТОВ “Легіонбуд”, ТОВ “Мішем”. Очікувана вартість закупівлі була 5 млн грн. Ці учасники торгів запропонували виконати роботи за суму від 3,1 до 3,5 млн грн. Тобто на півтора мільйона дешевше за очікувану вартість. 

ФОП Оганесян Борис Славикович, який виграв тендер, вказав у кошторисі, що ціна бітумної емульсії буде 31718 гривень за тонну, щебеню — 2694 гривні за кубічний метр, а асфальтобетонної суміші тип Б марка 1 — 9714 гривень за тонну.

Саме ціна за асфальт є завищеною в порівнянні як з конкурентами, так і з середніми цінами на Харківщині та в Україні, — зауважили у Харківському антикорупційному центрі. За оцінками експертів, найдорожча марка асфальту на Харківщині коштує близько 8 тисяч грн. 

Водночас під час торгів ТОВ “ДРСУ Полтава” планувало купувати асфальтобетонну суміш за ціною 4846 гривень за тонну, ТОВ “Мішем” — 5270 гривень за тонну, ТОВ “Легіонбуд”— 5784 гривні за тонну.

Тобто Старовірівська селищна рада обрала підрядника, в якого ціна на асфальт на третину вище, ніж в середньому по Харківській області. 

Юрій Ніколов, редактор сайту «Наші гроші», понад десять років професійно аналізує закупівлі. Він позитивно оцінив тендер, який провела Старовірівська сільрада: все було зроблено по правилам, які передбачають розкриття цін на основні будівельні матеріали для ремонту доріг. Експерт підкреслив, що ціна асфальту під час будь-якого ремонту дороги становить близько 60% вартості усього ремонту.

«На жаль пропозиції всіх трьох дешевших фірм мали деякі недоліки, і замовник мав право відхилити їх. І в результаті це дозволить переможцю торгів освоїти бюджет з максимальною маржою, бо він зробив мізерну знижку всього 2%. І в результаті завищення ціни асфальту та інших будматеріалів підряднику буде легко витягнути «маржу» з найменшими втратами. Бо якби він завищив обсяги робіт, чи ціни на роботу техніки та робітників — то йому б довелось платити більші податки. А з товарів зайвих податків платити не треба, і з ланцюжка перепродажів легко виводити гроші через компанії-«прокладки”, — розповів Юрій Ніколов.

У ХАЦ розповіли, що Борис Оганесян також є засновником ТОВ “Євродорбуд-Плюс”. І він як ФОП, і фірма в основному отримували підряди від Старовірівської селищної ради та Красноградського комбінату комунальних підприємств. 

Як писав KHARKIV Today, слідчі підозрюють, що у Харкові переплатили за відновлення будинку, що розташований на Холодній Горі.

Джерело