Аудитори акцентують увагу на агропроблемах.

Вопросы, связанные с бизнесом. Советы бывалых и вопросы новичков. Обсуждения и опыт.
Подписчиков: ПСУ ПО ДАСУ в області, Ирена

Аудитори акцентують увагу на агропроблемах.

Сообщение ПСУ ПО ДАСУ в області » 2017-11-28

АПК: аудити і ревізії Херсонщини

Про ефективність використання майна і витрачання коштів завжди говориться багато слів. Треба зазначити, що деякі економічні труднощі виникають через безвідповідальність, фінансову безграмотність, халатність цілого ряду господарників.
Підкреслимо, що аудитори не лише вказують на недоліки, а й надають конкретні пропозиції господарствам, де відбулися контрольні заходи.

Про низку пропозицій для подальшого розвитку вівчарства

Державні аудитори Херсонщини провели державний фінансовий аудит діяльності ДП «ДГ Інституту тваринництва степових районів ім. М.Ф.Іванова «Асканія-Нова» Національного науково-селекційного центру з вівчарства» за період з 01.11.2013 по 01.06.2017. При цьому виявили порушень, що призвели до втрат, на 693,21 тис. грн та неефективних витрат на 75,19 тис. грн.
Збитковість даного Підприємства становить 8,83 млн грн. Передусім, з причини відсутності розгалуженого ринку збуту вовни. Зокрема, через слабку інфраструктуру переробки такої продукції вівчарства та її реалізації за ціною, нижчою за собівартість, вівчарями понесені збитки.

Державний фінансовий аудит показав, що причина збитковості від виробництва вовни - відсутність ринку збуту вовни в Україні, як такого та низька закупівельна ціна на вказану продукцію, крім того на Підприємстві відсутня інфраструктура переробки продукції вовни. Споживачі продукції зацікавлені в переробленій продукції (митій вовни), готової до споживання, оскільки на сьогодні в Україні немає підприємств з переробки вовни, немає достатньої кількості заготівельних пунктів вовни.
Аудитори також констатують на тому, що темпи впровадження сучасних селекційних досягнень і енергоощадних технологій залишаються недостатніми.
Економічні показники вівчарства багато в чому залежать від природно-кліматичних і зональних умов, способу утримання й організації технологічних процесів, що забезпечують високу продуктивність праці, одержання максимальної кількості продукції високої якості при одночасному зниженні її собівартості.
Аналізуючи систему утримання Підприємством поголів’я овець, фахівці встановили, що Підприємство весь рік використовує стійлову систему утримання худоби. Проте вказану систему застосовують при відсутності пасовищ. Взимку ж овець утримують і у приміщеннях, і на вигульно-кормових майданчиках, а влітку - лише на вигульно-кормових майданчиках.
Кормова база Підприємства формується на власних сільськогосподарських угіддях. Адже у постійному користуванні Підприємства - 1495,13 га пасовищ.

Таким чином враховуючи високу собівартість вирощування кормів та наявність у постійному користуванні пасовищ, рекомендовано Підприємству поліпшити стан пасовищ, шляхом підсіву трав та весняного підживлення. Вівчарям доцільно впровадити стійлово-пасовищну систему утримання поголів’я овець, що характерно для районів з добре розвиненим кормовиробництвом.
Низку рекомендацій підготовлено для істотної результативності фінансово-господарської діяльності Підприємства. Приміром, аудитори рекомендували прийняти управлінські рішення щодо забезпечення рівня годівлі тварин відповідно до норм і раціонів.

Гостре питання, яке також потребує вирішення, - виділення коштів з державного бюджету на фінансову підтримку галузі вівчарства. Насамперед, для створення повноцінної інфраструктури з переробки вовни, отримання конкурентоспроможної продукції та виходом її на зовнішні ринки, популяризації вітчизняної продукції вівчарства.

Собівартість агропродукції, вирощеної на зрошенні, має бути меншою


Як встановили фахівці, суб’єкти господарювання укладають трьохсторонні угоди на подачу води між Замовником, місцевим управлінням водного господарства і Херсонським обласним управлінням водного господарства. Варто сказати, що Водгосп, як монополіст, нав’язує у таких договорах отримання платних інформаційно-консультаційних послуг.

За полив сільськогосподарських культур замовники потерпали від монополіста, коли були вимушені додатково сплачувати Водгоспу чималі кошти, Наприклад, кошти витрачалися і для того, щоб агровиробники дізналися про випаровування вологи з ґрунту. Проте такі дані не були не актуальними, оскільки надходили до аграріїв із запізненням і згодом ставали недостовірними.
Однак для одержання більш точної інформації щодо вологості ґрунту «Дослідне господарство «Каховське» самостійно закупило власні вологоміри, які постійно використовуються у господарській діяльності.
Таким чином, за окремі послуги лише два підприємства - «ДГ Інституту тваринництва степових районів ім. М.Ф.Іванова «Асканія-Нова» Національного науково-селекційного центру з вівчарства» та «ДГ«Каховське», через нав’язані «зайві» послуги водогосподарських організацій, понесли непродуктивні витрати на понад 63 тис. грн.
Зазначені видатки вплинули на рівень результативності фінансово-господарської діяльності. Звісно, що подача води на полив сільськогосподарських культур по договорах, разом із наданням деяких інформаційних послуг, збільшує собівартість агропродукції на поливі і зменшує рівень купівельної спроможності інших учасників і споживачів агроринку.
Виникає закономірне питання: для чого агропідприємства, фермерські господарства та інші водокористувачі зобов’язані, за укладеними договорами, сплачувати Водгоспу чималі суми коштів за непотрібну інформацію?

«Блідна» оцінка – фінансовій дисципліні

Як відомо, підрозділи Академії проводять дослідження в галузях ґрунтознавства та агрохімії, землеробства, агроекології, водних проблем і меліорації земель, сільськогосподарської мікробіології, органічного виробництва сільськогосподарської продукції, хмелярства та інших галузях агросектору.

Чимало фінансових порушень зафіксовано та офіційно доведено фахівцями. Саме тому державні аудитори, за результатами контрольних заходів, згодом направляють вимоги розпорядникам бюджетних коштів вищого рівня для застосування відповідних заходів впливу до порушників бюджетного законодавства. Звісно для того, аби усунути бюджетні правопорушення і не допускати їх при подальшому здійсненні фінансово-господарської діяльності. Звідкіля суттєві недоліки?

Приміром, у ДП ДГ «Брилівське» добре розуміли, що через непідписання акту про надання послуг та невиставлення рахунку за фактично надані послуги по зрошенню, покрито витрати сторонньої особи на загальну суму 68,75 тис. грн.
Кажуть, що краще один раз побачити, аніж один раз прочитати. Аудитори, перевіривши договірні умови у ДП «Дослідне господарство «Великі Клини» Південної державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту водних проблем і меліорації НААНУ встановили наступне. Було укладено 5 договорів підряду з фізичними особами - підприємцями на обробіток ґрунту та вирощування сільгосппродукції. Проте грошова винагорода чомусь не була відображена по бухгалтерському обліку.

Таким чином, Підприємство своєчасно недоотримало належних доходів на загальну суму 272,25 тис. грн. Зусиллями аудиторів підприємці перерахували зазначену суму на рахунки господарства. Ось такі неподобства існували у бюджетно-фінансовій сфері!
На винних посадовців складено 4 адміністративних протоколи. Матеріали інспектування передано правоохоронним органам.
До речі, на Херсонщині аудитори встановили в системі НААН факти недоотримання фінансових ресурсів державним бюджетом та підприємствами.

Наприклад, не приділяли увагу приділяли контролю за бюджетними надходженнями у ДП ДГ «Копані», де не було своєчасного перераховання частини чистого доходу на суму 267,13 тис. грн до загального фонду державного бюджету. На виконання справедливих вимог аудиторів кошти перераховано до казни в повному обсязі.

Натомість Інститут зрошуваного землеробства, через порушення ст.40 Закону України «Про охорону прав на сорти рослин», ст. 629 Цивільного кодексу України та умов укладених ліцензійних договорів, недоотримав 201,81 тис. грн у вигляді роялті за виробництво насіннєвого матеріалу. Від візиту аудиторів одразу відчувається помітний ефект, адже на вимогу фахівців суб’єкти господарювання перерахували до спеціального фонду Інституту належних платежів на суму понад 195 тис. грн.

Реалії ж такі: під час ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності 7 установ у Херсонській області, підпорядкованих Національній академії аграрних наук України, зусиллями аудиторів до державного бюджету перераховано коштів загалом на суму 468,94 тис. грн.


Результати інших контрольних заходів
Тепер про суми відшкодованих втрат. Фахівці управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області забезпечили відшкодування втрат у сфері АПК та використання природних ресурсів на суму 2,28 млн грн у 2016 році.
До того ж, у дев’ятьох випадках до об'єктів, на яких виявлені порушення законодавства, аудитори були вимушені застосувати фінансові санкції. Крім того, правоохоронними органами порушено 8 кримінальних справ за результатами завершених контрольних заходів. Крім того, на винних осіб складено 29 адміністративних протоколів.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Частый гость
Частый гость
 
Сообщения: 458
Зарегистрирован: 04 янв 2017, 14:47
Благодарил (а): 29 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

Re: Аудитори акцентують увагу на агропроблемах.

Сообщение Ирена » 2017-11-28

Любопытно
Аватара пользователя
Посетитель
Посетитель
 
Сообщения: 188
Зарегистрирован: 19 авг 2014, 17:40
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 9 раз.


Вернуться в Бизнес в Херсоне

  • Реклама
Херсон 2018