За час роботи гуманітарного хабу обласної ради допомогу отримали близько 50 тисяч переселенців

За дев’ять місяців війни Хмельниччина стала тимчасовим прихистком для більш ніж 370 тисяч переселенців, які були вимушені покинути рідні домівки. Розуміючи всю відповідальність за забезпечення цих людей речами першої необхідності, продуктами харчування, засобами особистої гігієни та медикаментами, з початку воєнних дій за ініціативи Віолети Лабазюк при обласній раді працюють два хаби гуманітарної допомоги.

Голові обласної ради вдалось успішно консолідувати роботу територіальних громад області, закладів комунальної власності обласної ради, фізичних осіб-підприємців, благодійників та просто небайдужих жителів нашого краю.

Співпраця з іноземними благодійними організаціями стала для Хмельниччини не лише гарантом отримання необхідної допомоги від партнерів, а й стала фундаментом для реалізації спільних міжнародних проєктів та ініціатив. Дружні народи Польщі, Великої Британії, США, Нідерландів, Німеччині, Румунії, Іспанії та інших країн відгукнулись на запити обласної ради про допомогу.

Як результат було відправлено десятки тон гуманітарної допомоги у різні регіони країни – Запорізьку, Сумську, Харківську, Херсонську, Одеську, Київську, Донецьку та Дніпропетровську області, передано вантажі допомоги військовим на передову, надано централізовану допомогу переселенцям, які проживають у громадах області, сформовано десятки вантажів для закладів комунальної власності обласної ради, які також опікуються цими людьми.

Більше дев’яти місяців на Хмельниччині діє Центр видачі гуманітарної допомоги, який розташований на базі Хмельницького обласного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького. Тут переселенці мають змогу отримати теплий одяг та взуття, білизну, подушки, ковдри, дитячі засоби гігієни, іграшки. За весь час допомогу тут отримали близько 50 тисяч вимушено переміщених осіб. Роботу Центру забезпечують працівники виконавчого апарату обласної ради, які висловлюють щирі слова вдячності всім небайдужим хмельничанам, які долучаються до спільної благодійної справи надають і необхідні речі.

“Наразі ми продовжуємо вести посилену роботу з метою залучення допомоги від іноземних партнерів. Світ має розуміти, що незважаючи на вагомий період воєнних дій у країні, ми так само потребуємо їхньої допомоги не лише у вигляді зброї та політичної підтримки, а й необхідними речами, продуктами, ліками та медичним обладнанням. Хмельниччина має сталий показник проживання переселенців в області, тому досить важливо сформувати ефективну модель роботи гуманітарних хабів, аби забезпечити переселенців усім необхідним“, – зазначила Віолета Лабазюк.

 

Джерело