Історія херсонського тайського боксера Микитася: присвятив «бронзу» Європейських ігор рідному місту

Український майстер муай-тай Владислав Микитась зупинився за крок від фіналу і завоював бронзову нагороду Європейських ігор у Кракові.

Для українського бійця цьогорічні Ігри були особливими з багатьох причин. Коли він готувався до змагань, його рідне місто Херсон постійно обстрілювали росіяни. Незадовго до Європейських ігор місто стало жертвою однієї з найбільших техногенних катастроф 21 століття — підриву Каховської ГЕС. Внаслідок дій російських військ маму, бабусю і тренера боксера затопило. Попри все, він впорався з тиском і зміг виступити на головних спортивних змаганнях цьогорічного літа і зробив свій внесок в загальний медальний залік збірної України. Про підготовку до змагань, сім’ю в Херсоні і Європейські ігри він поговорив з Укрінформом.

Готувався до змагань в Одесі й Херсоні: вдома краще навіть попри обстріли

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Влад переїхав до Києва, але до змагань готувався саме в Херсоні. Там і стіни допомагають. 

«Перед чемпіонатом України я тренувався в Херсоні. Окрім того, займався там перед чемпіонатом світу, але ми не поїхали на змагання через допуск росіян і білорусів. Зараз я живу в Києві, але приїжджаю готуватися в Херсон й Одесу. Вкрай важко було спостерігати за тим, як росіяни підірвали дамбу й затопили місто. У мене в Херсоні мама, бабуся і тренер. Думаю, це теж далося в знаки, адже я кожен день був на нервах», — сказав Микитась.

Він зауважив, що рідні відмовляються залишати Херсон: мама доглядає за домашніми тваринами, а товариш займається волонтерством. У самому місті ситуація складна, але люди допомагають один одному в будь-якій ситуації

«Місто постійно обстрілюють: в школу, в дитячий садок влучили — це дуже страшно. Виїхати з міста можна, але ні мама, ні тренер не хочуть виїжджати. Мама не хоче залишати нашу худобу. На щастя, до її будинку вода не дійшла, а ось бабусину багатоповерхівку затопило: весь перший поверх був під водою. В районі “Острову” затопило всі будинки. Найгірше те, що людей, які намагалися евакуюватися, обстрілювали… Мій товариш допомагав з евакуацією людей і тварин. Добре, що у нас є люди, які готові допомогти, підтримати один одного в складний час. В Херсоні зараз фактично немає байдужих», — пояснив боєць.

Хотів перемогти для українського Херсону, але несподівано поступився

Очевидно, мотивації у Микитася перед Європейськими іграми вистачало. На заваді стали побічні фактори.

«Дуже довго чекав на турнір. Бої пройшли на високому рівні. У першому поєдинку я боксував з чехом азійського походження. На щастя, поєдинок пройшов за моїм сценарієм. Потім зустрівся з одним з фаворитів, турецьким спортсменом, який став чемпіоном світу. Поєдинок був дуже хорошим, але я трішки не дотиснув. Свій бій я програв тактично», — розповів Влад.

На його думку, на результат вплинула відсутність тренера і, як наслідок, хвилювання під час бою.

«Під час бою я відчутно хвилювався. Ще однією причиною негативного результату стала відсутність мого тренера в кутку.  Він знає підхід до мене і зміг би заспокоїти. Наш головний тренер — один з найкращих у світі. До речі, його визнали найкращим у 2015-му, але свій тренер — це трошки інше», — зауважив Микитась.

Попри це, Влад визнав, що бій з турком був спірним, але боєць до кінця думав, що суддя підійме саме його руку під час визначення результатів. Хоч рішення суддів і було спірним, але Микитась вирішив не оскаржувати його. Свою медаль боєць присвятив Херсону.

«У підсумку я задоволений, що зміг зробити свій маленький внесок у результат збірної України на цих змаганнях. В такий складний час дуже важливо перемагати. Бронзову медаль хочу присвятити своєму рідному Херсону. Він дуже настраждався. Хочу звернутися до своїх земляків і сказати їм, що Херсон встоїть, херсонці вистоять і ми обов’язково переможемо», — оцінив свій виступ Микитась.

Далі за планом — робота над помилками й підготовка до наступних змагань   

«Я не засмучуюся: проведемо роботу над помилками й повернемося ще сильнішими. Першочергово хочу відпочити, адже ми провели надскладні збори, взяли участь у виснажливому турнірі. Хотів перемогти, але не вдалося. Руки не опускаю! Будемо рухатися вперед. Хочу потрапити на Всесвітні ігри-2025», — поділився Влад.

Микитась переконаний, що йому під силу перемогти на змаганнях. Для цього потрібно важко працювати і підходити до турнірів злішим. Саме такий план на майбутнє у бійця.

«На Європейських іграх було спірне рішення суддів, на Всесвітніх іграх — перемогу взагалі відверто вкрали. Якщо вдасться потрапити на Всесвітні ігри-2025, то я не дозволю сумніватися в собі. Підійду до змагань готовим і по-спортивному злим. Все ще попереду», — переконав Влад.

Він — впевнений в собі боєць. Впевненість вселяють українці, які несамовито боронять власну землю. Микитась переконаний, що Україна переможе у цій надскладній боротьбі з російськими окупантами — це надає йому сил. 

«Я намагаюся думати про хороше. Вірю в те, що ми переможемо Росію і все буде добре. Наші люди здатні на те, аби впоратися з будь-яким лихом, зокрема з росіянами. Нам під силу перемогти. Боротьба українського народу заряджає мене продовжувати рухатися до перемоги», — підсумував бронзовий призер Європейських ігор у Кракові.

Фото: instagram.com, НОК України

Діана Кондратюк, Віталій Ткачук, Київ — Краків

Источник