7 травня – День Єлизавети Чудотвориці: традиції, обряди та прикмети

Як сьогодні можна додати собі здоров'я за допомогою води?

7 травня православні християни згадують преподобну Єлизавету Чудотворицу, ігуменю Константинопольську. У народному календарі дата отримала назву день Єлизавети, Євсєєв день, Овсій — овес отсей, інформує Ukr.Media.

Хто така свята Єлизавета?

На служіння Господу Єлизавета була віддана ще до народження, так як обом батькам стало уві сні пророче бачення. У трирічному віці дівчинку віддали навчатися Священному Писанню. Коли батьки померли, Єлизавета роздала всю спадщину, яка її дісталася і пішла в монастир.

Прославилася своїми чернечими подвигами — тримала дуже строгі пости, харчувалася тільки травами і хлібом, олії і вина жодного разу в житті не пробувала.

Володіла даром чудотворення — проганяла з людей бісів, за допомогою молитви умертвила лютого змія, зціляла сліпоту і кровотечу у жінок. Після смерті Єлизавети силою зцілення володіла її труна і прах від мощей.

Обряди й традиції цього дня

Дату 7 травня наші предки не дуже поважали. В народі існує повір'я, що людина, яка народжена в цей день, все життя буде маятися. При цьому вона може бути наділена унікальними здібностями для боротьби з нечистими силами.

Сьогодні не варто займатися збором лікарських рослин, толку від них все одно не буде.

Подбайте про своє здоров'я і покращіть його за допомогою води

Згідно з народними повір'ями, 7 травня (в останній день першої травневого тижня) до людей починає чіплятися марнота. Гне вона до землі, наче важкий камінь на шию повісили.

Деяких марнота до такого стану доводила, що людина могла на себе руки накласти. Від такої напасті позбавляє Єлизавета Чудотвориця.

Потрібно надіти сорочку; встати перед іконою святої, вмитися освяченою в церкві водою і витерти обличчя подолом сорочки. Після цього прочитати молитву Єлизаветі і попросити допомоги у подоланні марноти.

Також свята допомагає вгамувати різі в животі і біль при грижі.

Є безліч ритуалів з використанням води для покращення здоров'я. Наводимо один з них — дуже дієвий. Але для початку ознайомтеся з декількома загальними правилами, яких слід дотримуватися.

Правила проведення обрядів на здоров'я

1. Замовляння на поліпшення здоров'я читають у світлий час доби.

2. Якщо для проведення обряду потрібна свічка, то бажано, щоб вона була церковна. Свічка, куплена на святковій службі, посилює ефект.

3. Ніколи не проводьте магічні ритуали заради інтересу. Можна завдати шкоди, наслідки від якої складно буде виправити.

4. Під час проведення обряду ви повинні бути в кімнаті одні, щоб ніхто і ніщо не відволікало.

5. Запам'ятайте, що замовляння на здоров'я читають на зростаючий місяць, а на те, щоб пішла хвороба — на зникаючий.

6. Тільки сильна віра дасть обряду величезну цілющу силу. Без щирої віри і чистої душі можете навіть не братися — нічого не вийде.

Обряд на воду для поліпшення здоров'я

Вам знадобиться свічка і склянка чистої джерельної води. Встановіть свічку в свічник на стіл, запаліть і перед нею розташуйте склянку з водою. Перехрестіться і прочитайте замовні слова:

«Як мене рідна мама народила і при всіх дитячих хворобах зі мною була, так і ти, водиця, кришталева сестриця, визволи мене від недуг. Як вода стікає в землю, так нехай хвороби з мене будуть змиті й глибоко захоронятся. На віки вічні. Амінь».

Прочитайте тричі, потім випийте кілька ковтків води, рештою вмийтеся і обітріть тіло, особливо ті місця, які болять. Свічці дайте догоріти, недогарок закопайте в землю.

Народні прикмети 7 травня

Увечері поспостерігайте за зорею, якщо вона рожева, значить, в найближчі дні дощу точно не передбачається.

Після 7 травня можуть ще дванадцять разів бути заморозки.

Источник