Скільки російських військових захотіли здатися в полон у березні — 06 квітня 2023 :: Донеччина

Рекордна кількість російських військових — понад три тисячі — у березні звернулася до єдиного центру прийому звернень військовослужбовців РФ для здачі в полон у рамках програми «Хочу жити». Про це розповів представник організації Віталій Матвієнко в ефірі телемарафону.

За його словами, у березні поточного року була зафіксована рекордна кількість звернень російських військових до служби проекту «Хочу жити», за допомогою якого вони можуть добровільно здатися в полон, з моменту повномасштабного вторгнення Росії до України.

«Ми фіксуємо сплеск зацікавленості нашим проектом», — сказав Матвієнко, додавши, що військовослужбовці РФ здаються в полон по всій лінії фронту, такі операції проходять кожні два дні. Окупанти виходять до українських військових без зброї як по одному, так й групами.

Представник організації зазначив, що у березні було подано у два рази більше звернень, ніж у 2022 році.

«Щодо кількості звернень, то у березні ми зафіксували по суті рекорд — понад три тісячі звернень, що вдвічі більше, ніж у 2022 році. У жовтні та грудні 2022 року ми в середньому фіксували 1400-1500 звернень щомісяця. У січні-березні кількість зросла до 2500», — уточнив він.

Також Матвієнко наголосив, що завдяки консультаціям експертів програми «Хочу Жити» російським загарбникам вдавалося здатися в полон разом із військовою технікою, деякі «цікаві» зразки якої вже використовуються Збройними силами України.

На початку березня повідомлялося , що до єдиного центру прийому звернень військовослужбовців РФ для здачі в полон за програмою «Хочу жити» звернулися вже 9836 осіб із РФ та тимчасово окупованих територій України.

Україна не включає списки на обмін тих російських військовополонених, які відмовляються повертатися на територію Росії, розповів представник Координаційного штабу поводження з військовополоненими Андрій Юсов.

Утримання одного російського військовополоненого обходиться Україні щомісяця у сумі близько десяти тисяч гривень, повідомила заступник міністра юстиції Олена Висоцька.

Джерело