Порад лікарів для людей після 60 років, якщо ви хочете бути здоровим і бадьорим

Забудьте про деякі звички.

Якщо ви хочете бути здоровим і бадьорим у свої 60 років і старше, попрощайтеся з деякими шкідливими звичками, — настійно радять лікарі, інформує Ukr.Media.

Людям після 60 років медики дають різні поради, що допомагають підтримувати хороше здоров'я, енергетичний тонус і позитивний настрій. Наступні п'ять порад є універсальними.

Не дозволяйте своїй вазі повзти вгору

За словами фахівців, надмірна вага пов'язана з багатьма проблемами здоров'я незалежно від віку, однак надбавка у вазі після 60 років може призвести до значного зниження якості життя. Лікарі констатують, що в літньому віці функції кінцівок і здатність виконувати повсякденні рутинні дії набувають особливого значення для підтримання звичного способу життя. Сильна повнота і огрядність є серйозною перешкодою на цьому шляху.

Підтримуйте свій мозок харчуванням

Після 60 років лікарі радять ретельніше вибирати продукти, що впливають на здоров'я мозку. У раціоні має бути менше насичених жирів, менше оброблених харчових продуктів, більше фруктів і овочів. Дослідження свідчать: люди, які дотримуються харчування за зразком середземноморської дієти, рідше стикаються з когнітивними розладами.

Обережніше вживайте алкоголь

Засвоєння організмом алкоголю в літньому віці змінюється — він довше розщеплюється і зберігається в крові. Негативний вплив на серцево-судинну систему зростає: алкоголь що вживається навіть в невеликій кількості може завдати серйозного удару по серцю. Під впливом спиртного у людей після 60 років може швидше розвиватися кардіоміопатія і підвищений кров'яний тиск, що збільшує також ризик інсульту.

Не ставайте малорухливими

Лікарі нагадують: чим людина фізично активніша, тим більше шансів, що вона довше проживе і не страждатиме серцевими захворюваннями. Медики рекомендують рухатися при будь-якій можливості, частіше ходити пішки, не користуючись транспортом або ліфтом.

Не паліть

Вчені підтверджують: поліпшення здоров'я і зниження смертності відбувається, навіть коли люди кидають палити після 60 років. Переваги відмови від куріння у літніх людей включають уповільнення прогресування респіраторних захворювань і поліпшення функції легенів, а також зниження схильності когнітивних порушень, деменції.

Источник