Індія та РФ призупинили переговори щодо торгівлі в рупіях — ЗМІ

Індія та РФ призупинили переговори щодо торгівлі в рупіях - ЗМІ

Індійська сторона не змогла переконати Москву, яка хоче, щоб їй платили в китайських юанях або інших валютах, пише Reuters.

Індія та Росія призупинили переговори щодо врегулювання двосторонньої торгівлі рупіями через позицію Москви. Про це 4 травня повідомило агентство Reuters із посиланням на індійських урядовців та джерело, безпосередньо знайоме з питанням.

«Зважаючи на великий торговельний розрив на користь Росії, Москва вважає, що в разі створення такого механізму вона матиме щорічний надлишок рупій у розмірі понад 40 мільярдів доларів, і вважає, що накопичення рупій «небажане», — заявив співрозмовник агентства.

Зазначається, що рупія не є повністю конвертованою. Частка Індії у світовому експорті товарів також становить лише близько 2%, і ці фактори зменшують необхідність для інших країн тримати індійську валюту. 

«Індія почала вивчати механізм розрахунків з Росією в рупіях невдовзі після вторгнення РФ в Україну в лютому минулого року, але про жодну угоду, укладену в рупіях, не повідомлялося. Більша частина торгових операцій здійснюється в доларах, але зростає частка інших валют, таких як дирхам ОАЕ», — йдеться в статті.

Обидві сторони говорили про сприяння торгівлі в місцевих валютах, але ці домовленості не були формалізовані. Індійський урядовець, який брав участь у переговорах, заявив, що Росії  незручно тримати рупії і вона хоче, щоб їй платили в китайських юанях або інших валютах.

За словами іншого індійського чиновника, з моменту вторгнення Росії в Україну до 5 квітня імпорт Індії з Росії зріс до 51,3 млрд доларів у порівнянні з 10,6 млрд доларів за аналогічний період минулого року.

Нафта зі знижкою склала значну частину індійського імпорту, збільшившись за цей період у дванадцять разів. 

За даними агентства, обидві країни почали шукати альтернативи після того, як механізм розрахунків у рупіях не спрацював. Водночас торгівля з Росією триває, незважаючи на санкції та проблеми з оплатою.

«Зараз ми здійснюємо деякі платежі в дирхамах та кількох інших валютах, але більшість все ще в доларах. Розрахунки відбуваються різними способами, також використовуються треті країни», — сказав один із урядовців.

Раніше повідомлялося, що Індія і Китай у квітні цього року скупили переважну більшість російської нафти за цінами, вищими за ціновий ліміт 60 доларів за барель. 

Експорт зброї з РФ до Індії зупинився — ЗМІ

Джерело