Окупаційний телеканал «Таврія» продовжує міфологізувати минулорічну історію з обстрілом на Антонівському мосту

Прокремлівський телеканал «Таврія» продовжує «вичавлювати» пропагандистський потенціал з історії про обстріл Антонівського мосту 20 жовтня 2022 року, коли під вогонь потрапили і працівники медіа. При цьому в різних повідомленнях називається різна кількість загиблих.

Нещодавно відбулася ще одна церемонія вручення співробітникам пропагандистського телеканалу російських нагород, про яку телеканал випустив сюжет.

В цьому сюжеті йшлося, що під час обстрілу загинули начебто четверо людей. Цю кількість загиблих називали і невдовзі після інциденту. Також в розміщеному в Телеграм-каналі «Таврії» повідомленні йшлося про трьох загиблих. В іншому повідомленні писали навіть про п’ять загиблих.

При цьому відома конкретна інформація лише про двох жертв: це – дідусь однієї із співробітниць телеканалу і громадянин РФ Олег Клоков, який, за офіційною версією, працював на «Таврії» продюсером.

Про інших загиблих невідомо нічого.

Нещодавня церемонія нагородження співробітників Таврії – не перша, і виникає враження, ніби ці церемонії проводяться в кілька етапів для «вичавлювання» з трагедії усього можливого пропагандистського потенціалу.

Наприкінці березня 2023 р. двох херсонських проросійських пропагандистів нагородили в Росії під час церемонії вручення премії «Золоте перо». Медаль «За хоробрість» вручили кореспонденту «Таврії» Данилу Чорних, а також посмертно нагородили «Орденом мужності» та медаллю «За відвагу» шеф-редактор телеканалу Олега Клокова. Орден і медаль отримала вдова пропагандиста.

А на початку березня Володимир Путін вручив «Орден мужності» 16-річній Владиславі Луговській – ще одній учасниці тих подій, яка була поранена, а потім стала учасницею різних пропагандистських шоу.  

Історія з обстрілом 20 жовтня 2022 року «мирних журналістів» – приклад роботи російської пропаганди, коли заради потрібного розголосу не шкода навіть своїх. Пропагандисти потрапили під удар ЗСУ під час переправи через Дніпро, коли співробітників «Таврії» вивозили в «евакуацію» вночі під час дії комендантської години. В цей час переправлялися лише військові, тому вірогідність ударів по переправі біля Антонівського мосту була дуже високою.

До речі, про удари повідомляв і телеканал «Таврія».

При цьому в другій половині жовтня 2022 року під час оголошеної російськими окупантами евакуації ЗСУ завдавали удари по переправі біля Антонівського мосту саме після 22 години, коли вона «офіційно» закривалася для цивільних.

Але, попри це, пропагандистів чомусь відправили саме в цей дуже небезпечний час. Співробітники телекомпанії розповідали, що наказ терміново евакуюватися став для них несподіванкою, а ще більшою несподіванкою – час евакуації. Тобто, напрошується висновок, що росіяни сподівалися, що буде обстріл, розраховували на це, щоб мати підставу звинуватити ЗСУ в нападі на «мирних журналістів».

Але, по суті, винні в трагедії саме організатори евакуації, бо тоді небезпечність переправи біля Антонівського мосту вже була очевидною, як й те, що максимально небезпечно було користуватися переправою після завершення комендантської години, коли цивільні люди вже не переправлялися.

Але саме вночі по переправі відправили пропагандистів і членів їх родин. В результаті були загиблі і поранені. Росіянин Олег Клоков – один із загиблих. Він працював на посаді шеф-редактора телеканалу. Але, можливо, виконував і ще якісь непублічні завдання, бо мав військову освіту і досвід роботи в Україні.

Також співробітники Херсонської філії Суспільного, на базі якого працював телеканал «Таврія» під час окупації Херсона, зазначали, що, виїжджаючи на лівий берег Дніпра, пропагандисти вкрали транспорт і особисті речі херсонських медійників.

А щодо нещодавньої церемонії нагородження пропагандистів з «Таврії», то можна припустити, що вона не буде останньою, бо з прокремлівського медіа наполегливо роблять «сакральну жертву». Неможна і виключати того, що в майбутньому херсонські пропагандисти не стануть жертвами нових кривавих провокацій.

Джерело