США можуть ухвалити законопроєкти про нові санкції проти Росії за кілька тижнів — конгресмен

Законопроєкти, якими передбачається запровадження нових санкцій проти Російської Федерації в разі вторгнення в Україну, може бути ухвалено протягом декількох тижнів.

Про це заявив конгресмен Ґреґорі Мікс, голова Комітету в закордонних справах Палати представників Конгресу США, відповідаючи на питання Укрінформу під час брифінгу в Києві.

За його словами, йдеться не про місяці, а про тижні – не більше.

«Ми повертаємося до сесійного режиму наступного тижня. В нас відбудуться зустрічі, ми все обговоримо, знову матиме місце діалог з цього приводу, щоб було чітко зрозуміло, що ми єдині у нашій рішучості», — повідомив конгресмен.

Він додав, що працюватиме разом з іншими комітетами Палати представників – збройних сил та розвідки – й розмовлятиме з представниками Сенату, щоб це був «двопалатний голос».

За словами Мікса, не повинно залишати сумнівів, що «Путін розуміє рішучу позицію США у випадку, якщо він наважиться перетнути ту лінію».

Як повідомляв Укрінформ, 10 січня в Палаті представників з’явився законопроєкт, ініційований групою республіканців, який серед іншого пропонує надати Україні статус «НАТО Плюс».

Згодом група демократів представила в Сенаті проєкт закону про захист суверенітету України-2022, що передбачає нові санкції проти РФ та додаткову підтримку України.

20 січня конгресмен-республіканець Джим Бенкс вніс до Палати представників США законопроєкт «Про запровадження санкцій щодо Російської Федерації та в інших цілях», який, зокрема, передбачає відключення РФ від системи SWIFT.

21 січня Ґреґорі Мікс, голова Комітету у закордонних справах Палати представників, представив черговий законопроєкт щодо санкції проти РФ, який передбачає, зокрема санкції проти Північного потоку-2, а також персональні санкції проти Володимира Путіна.

Делегація конгресменів на чолі з головою Комітету у закордонних справах Палати представників Конгресу США Ґреґорі Міксом прибула в Україну в четвер для проведення зустрічей із представниками влади та громадянського суспільства. До складу делегації американських конгресменів входять представники обох партій. Серед них конгресмени Девід Сіцилліне, Амі Бера, Колін Оллред, Кріссі Хулахан, Том Маліновські, Сара Джейкобс, Марк Грін, Август Флюгер, Мікі Шеріл і Вікторія Спарц.

Источник