Україна розраховує на лідерство ЄС у питанні комплексного реагування на випадки насильства під час війни, зокрема в межах реалізації Рамкової угоди про співпрацю між Урядом України та ООН

 

На цьому наголосила Ольга Стефанішина під час зустрічі з Послом ЄС з питань гендерної рівності та різноманіття Стелою Роннер, яка прибула з робочим візитом до Києва. У зустрічі зокрема взяли участь: керівник політичного відділу Представництва ЄС в Україні Артур Гебаль, Тимчасовий повірений у справах Посольства Швеції в Україні Леннарт Ліннер, Координатор з питань жінок, миру та безпеки МЗС Швеції Фелікс Нистрьом та інші.

 

Віцепрем'єрка підкреслила важливість візиту делегації ЄС в міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в конфліктах, та розповіла про ключові пріоритети Уряду в питанні реагування на такі випадки в Україні.

 

Ольга Стефанішина зауважила на роботі щодо забезпечення механізму невідкладних проміжних репарацій для постраждалих внаслідок війни. Вона підкреслила, що сьогодні фактично частково вже надаються такі репарації. Так, зокрема постраждалі мають доступ до комплексної допомоги.

 

В цьому контексті Ольга Стефанішина поінформувала про роботу за підтримки Фонд Народонаселення ООН в Україні — UNFPA Ukraine 11 Центрів допомоги врятованим в Україні та плани з відкриття такого Центру у Празі. Вона зокрема закцентувала на важливості масштабування існуючих Центрів в Україні, а також підтримці інституцій ЄС у їх відкритті в країнах Євросоюзу, де перебуває найбільша кількість тимчасово переміщених українців.

 

“Коли йдеться про плани щодо майбутньої деокупації всіх територій України ми повинні бути готовими до зростання кількості тих, кому буде потрібна підтримка. Ми можемо лише уявити, що вони пережили за понад рік постійного гніту з боку російської федерації. Центри допомоги врятованим вже зарекомендували себе як фронтлайн офіси, що надають усю необхідну інформацію та допомогу громадянам. Тому важливо, аби їхня кількість зростала, щоб кожен, хто потребує підтримки, її отримав”, – наголосила урядовиця.

 

Окрему увагу присвячено питанню запобіганню та протидії домашньому насильству в умовах війни. Зокрема йшлося про результати засідання Урядової комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, що відбулась минулого тижня.

 

Ольга Стефанішина повідомила, що наразі продовжується активна робота щодо необхідних законодавчих змін, пов’язаних із ефективним реагуванням на випадки сексуального насильства під час війни, а також впровадженням Стамбульської Конвенції.

 

Посол ЄС своєю чергою зауважила на важливості того, аби гендерна рівність була частиною усіх політик та реформ, які запроваджує українська влада в напрямку ЄС.

 

За інформацією Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.