У МОЗ попередили, що «Молнупіравіру» в аптеках немає, а те, що продають – фальсифікат та підробка- Коронавірус

У МОЗ попередили, що «Молнупіравіру» в аптеках немає, а те, що продають – фальсифікат та підробка- Коронавірус

Фото: ДЖЕННІФЕР ЛОРЕНЦІНІ/REUTERS

Препарат «Молнупіравір» для лікування COVID-19, що прибув до України, розподілений по регіонах. Препарат випускається у формі таблеток і не потребує особливих умов зберігання, розповів під час брифінгу перший заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Комарида.

— Сімейні лікарі насамперед призначатимуть «Молнупіравір» пацієнтам із груп ризику, щоб убезпечити хворих від переходу з легкого ступеня захворюваності на середній та тяжкий. Найближчим часом логісти почнуть доставляти «Молнупіравір» до медзакладів. Відстежити наявність препарату в лікарнях можна за допомогою сервісу «Є-ліки», — наголосив Комарида.

За його словами, згодом до України прибуде ще 240 тисяч курсів. З них понад 75 тисяч – до кінця тижня.

В аптеках немає і поки що не планується

Перший заступник міністра охорони здоров’я також зазначив, що наразі «Молнупіравір» в аптеках не продається і поки що не планується. Якщо ж препарат прописується лікарями, він видається безкоштовно.

– У деяких установах Хмельницького препарат «Молнупіравір» вже продають. МОЗ не має жодного відношення до цих ліків. Препарат, який продається, не зареєстрований в Україні, тож продавати його у вільному доступі заборонено. Також МОЗ не несе відповідальності за сам препарат, який може бути фальсифікатом, а отже, несе загрозу життю пацієнтів. «Молнупіравір» можна отримати лише за призначенням лікаря, — наголосив Комарида.

Не тільки «Молнупіравір»

Перший заступник міністра охорони здоров’я додав, що до України для лікування коронавірусу також прибуло 43,7 тис. флаконів «Ремдесивіру», який використовується для лікування хвороби середнього та тяжкого перебігу хвороби. Цей препарат призначається лише у стаціонарі.

МОЗ оголосило про початок п’ятої хвилі коронавірусу в Україні 20 січня. За прогнозами відомства, у пік у країні щодня реєструватиметься до 40-60 тисяч випадків захворювання. Напередодні катастрофічно погіршилася ситуація захворюваності на коронавірус у Донецькій області: за добу там зафіксували понад 11 тисяч нових випадків COVID-19. Загалом по країні за 24 години хворобу підтвердили у 41 694 українців.

Джерело