Президент України Володимир Зеленський виступив на майдані Незалежності з урочистою промовою на честь Дня незалежності країни

24 серпня президент України виступив на київському майдані Незалежності з урочистою промовою.

Свою промову глава держави почав з визнання, що його ранок починається з читання зведень із зони проведення ООС. І першим ділом запропонував подякувати тим, хто зараз на сході країни захищає Україну. На його думку, саме завдяки цим людям ми сьогодні відзначаємо 28-річчя незалежності, інформує Ukr.Media.

Потім Зеленський зазначив, що Україні зовсім не 28 років — вона набагато старше. І перерахував всі знаменні події, які зараз заведено відносити до української історії: від хрещення Київської Русі та створення Києво-Могилянської академії до підкорення людством космосу, внесок у яку зробив Сергій Корольов.

Президент згадав про покоління людей, які народилися вже в роки незалежності, і назвав їх нашою ментальною опорою. А після цього перелічив тих, хто боровся за незалежність в радянські часи: Василя Стуса, Левка Лук'яненка та інших.

Далі глава держави зазначив знаменні віхи в житті вже незалежної країни. До них він відніс використання кравчучок і купонів, перегляд серіалу "Багаті теж плачуть", появу перших пейджерів, спортивні досягнення українців, включаючи перемогу "Динамо", спів у відкритому космосі гімну, черги в перший "МакДональдз", тріумф Руслани на "Євробаченні". І навіть падіння вінка на Віктора Януковича.

Що стосується подій на Євромайдані, то Зеленський зазначив, що під час них "ми всією країною відстояли гідність".

За словами президента, після початку війни на Донбасі "ми народилися вдруге як країна і як суспільство", об'єдналися і згуртувалися, пишаючись своєю батьківщиною.

Після цього президент зізнався в любові до України, її землі, прапора, гімну, який назвав "найголовнішим хітом".

Наступною темою, порушеною Зеленським, стали анексія Криму та події на Донбасі, які президент порівняв з викраденням дітей. На його переконання, одного разу "викрадені діти" повернуться в сім'ю.

У фіналі промові глава держави закликав українців бути "єдиним народом не на плакатах і в гаслах, а в серці". І щоранку говорити собі: "Я українець і я можу все".

А наостанок побажав собі, щоб його ранок починався з повідомлення про кількість народжених в Україні дітей.