Макрон обіцяє залишити невакцинованих французів «без кави, театру та кіно»

Президент Франції Еммануель Макрон попередив, що має намір ускладнити життя французам, які не були вакциновані проти COVID-19. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ВВС.

«Я дійсно хочу завдати їм клопоту, і ми продовжимо робити це – до кінця», – сказав Макрон.

У своєму інтерв'ю французькій газеті Le Parisien у вівторок Макрон сказав, що, хоча він не «вакцинуватиме силоміць», він сподівається заохотити людей отримати щеплення, «максимально обмеживши їхній доступ до діяльності у громадському житті».

«Я не відправлятиму (невакцинованих людей — ред.) до в'язниці… Тому ми маємо повідомити їм, що з 15 січня ви більше не зможете ходити до ресторану. Ви більше не зможете ходити на каву, ви більше не зможете ходити до театру, більше не зможете ходити в кіно», — сказав він.

Його політичні опоненти заявили, що різкі висловлювання, які Макрон використав в інтерв'ю, не гідні президента.

Такі коментарі Макрона з'явилися після того, як законопроєкт про ковідні сертифікати було відкладено через опозиційних депутатів, які об'єдналися проти уряду.

Дебати в парламенті щодо законопроєкту, що забороняє невакцинованим людям брати участь у більшій частині суспільного життя, було призупинено після опівночі. Очікувалося, що закон буде схвалений голосуванням цього тижня, але він розлютив противників вакцинації, і декілька французьких депутатів заявили, що їм погрожували смертю через це.

У Франції один із найвищих показників вакцинації проти коронавірусу в ЄС: понад 90% дорослого населення зробили подвійне щеплення.

Протягом кількох місяців французам доводилося пред'являти докази про вакцинацію або негативний результат тесту на COVID-19, щоб потрапити до багатьох громадських місць. Але французький уряд хоче усунути можливість показувати негативний результат тесту через рекордне збільшення кількості інфекцій, викликане високозаразними варіантами Омікрон і Дельта.

Фото: ЕРА

Источник