Ліз Трасс вибачилася за помилки й заявила, що не піде у відставку

Прем'єрка Великої Британії Ліз Трасс вибачилася за помилки у перші тижні її прем'єрства і заявила, що не піде у відставку,

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на BBC та Politico.

«Передусім, я хочу взяти на себе відповідальність і вибачитися за помилки, які були допущені. Я хотіла діяти, допомогти людям з їхніми рахунками за енергію, вирішити питання високих податків, але ми пішли занадто далеко й занадто швидко», — сказала Трасс в інтерв'ю BBC у понеділок.

Вона додала, що залишається відданою «економіці з низькими податками та високими темпами зростання», водночас збереження економічної стабільності зараз є «пріоритетом».

«Я думаю, що це ознака чесної політикині, яка каже: так, я припустилася помилки. Я виправила цю помилку. І тепер треба працювати для людей», — зауважила Трасс.

Вона наголосила, що не має наміру йти у відставку. «Я залишаюся тут, тому що була обрана, щоб принести користь цій країні. І це те, що я сповнена рішучості робити», — підкреслила прем'єрка.

Трасс наголосила, що, «безумовно» поведе Консервативну партію на наступні загальні вибори у 2024 році.

Нова прем'єрка бореться за збереження своєї посади, яку обійняла на початку вересня. Велика кількість депутатів-консерваторів відкрито заявляють про бажання усунення її з постів лідера партії та глави уряду за провал податкової політики. Трасс була змушена звільнити свого близького друга Квасі Квартенга з посади міністра фінансів.

Новопризначений міністр Джеремі Гант у телевізійному зверненні також розкритикував Трасс.

Як повідомлялося, Трасс очолила Консервативну партію 5 вересня і стала прем’єр-міністром Британії 6 вересня 2022 року після вимушеної відставки Бориса Джонсона.

Источник