На містобудівний моніторинг Харкова витратять 3,7 мільйона гривень

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today Департамент Харківської міськради оголосив тендер.

На містобудівний моніторинг планують витратити 3 740 302 гривні.

27 квітня департамент містобудування та архітектури Харківської міської ради оголосив тендер на проведення містобудівного моніторингу. У тендерній документації зауважили на необхідності проведення громадських слухань. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

«Ціль та завдання — обґрунтування необхідності внесення змін до генерального плану міста Харкова та оновлення даних містобудівного кадастру», — сказано у технічному завданні.

Фірма, яка виграє тендер, має оформити аналітичний звіт у вигляді електронного документа. В ньому буде набір геопросторових даних, текстові й графічні матеріали. Звіт розроблять на основі вже існуючої містобудівної документації за 2021 рік.

У переліку вимог до аналітичного звіту вказано, що під час його підготовки потрібно врахувати зауваження й пропозиції від результатів громадського обговорення. 

«Розробник бере участь у розгляді пропозицій громадськості під час оприлюднення проєкту аналітичного звіту за результатами проведення містобудівного моніторингу. У разі необхідності розробник враховує та вносить до проєкту обґрунтовані пропозиції, що надані під час проведення зазначених заходів за власний рахунок», — пишуть у ХАЦі.

До аналітичного звіту увійдуть десять розділів: «Топографічний моніторинг», «Моніторинг навколишнього середовища», «Моніторинг використання землі», «Моніторинг забудови», «Моніторинг демографічної ситуації та розселення», «Моніторинг соціально-економічної діяльності», «Моніторинг просторових зв’язків та транспортної мобільності», «Моніторинг інфраструктури», «Моніторинг реалізації містобудівної документації», «Висновки щодо доцільності внесення змін до містобудівної документації».

Зокрема, топографічний моніторинг передбачає оновлення баз топографічних даних, моніторинг навколишнього середовища — збір інформації про стан довкілля, земель, водних басейнів, забруднення.

Під час моніторингу використання землі дивитимуться на динаміку використання земель, відповідність земельних ділянок, які відводяться, й об’єктів, що будують, функціональному зонуванню території.

У розділі «Моніторинг забудови» буде інформація про надання містобудівних умов і обмежень, будівельних паспортів, звіти про вартість майнових комплексів, зйомку результатів будівництва, яке вже завершено.

Розділ «Моніторинг демографічної ситуації та розселення» передбачає надання даних щодо розвитку системи розселення, квартирного обліку (тут йтиметься про кількість, склад родин, забезпеченість житлом), міграції, зайнятості населення, рівня освіти, прогнозованого рівня безробіття.

Інформацію про розвиток економіки, виконання стратегій розвитку, економічних та соціальних програм, потужності виробничого комплексу нададуть у розділі «Моніторинг соціально-економічної діяльності».

Моніторинг просторових зв’язків та транспортної мобільності передбачає узагальнення обсягів і напрямів різних взаємозв’язків (виробничих, трудових тощо) з територіальними громадами, інформацію про рівень безпеки дорожнього руху, затори на дорогах.

У розділі «Моніторинг інфраструктури» розпишуть інформацію про розвиток у місті транспортної інфраструктури (залізниця, автомобілі, водний, повітряний транспорт), інженерної інфраструктури, забезпечення безбар’єрності вулично-дорожньої мережі.

Під час моніторингу реалізації містобудівної документації проаналізують виконання плану та проєктів містобудівної документації, актуальність геопросторової інформації у базах даних, відповідність такої документації діючим нормативно-правовим актам.

У висновках дадуть оцінку забезпечення сталого розвитку територій, проаналізують сильні та слабкі сторони розвитку території й обґрунтують необхідність внесення змін у містобудівну документацію, якщо така буде.

У ХАЦі нагадали, що над генеральним планом Харкова будуть працювати фахівці Нормана Фостера, однак про це не йдеться у містобудівному моніторингу.

«Співпраця з Фостером жодним чином не зазначена при підготовці звіту з містобудівного моніторингу», — зауважили у ХАЦі.

Як писав KHARKIV Today, у лютому 2023 року у Харківській міськраді презентували ідеї відбудови та розвитку Харкова. Згідно з ними, основою розбудови міста має стати нова транспортна інфраструктура. Розробка траси внутрішнього кільця розпочата. На ньому хочуть зробити багаторівневі розв’язки, одну з центральних вулиць — зробити пішохідною.

Джерело