Держаудитслужба інформує

Внимание! На форуме открыт новый раздел Политика

Модератор: ZEUS

Держаудитслужба інформує

Сообщение ПСУ ПО ДАСУ в області » 2017-02-07

Голова Держаудитслужби Лідія Гаврилова взяла участь у презентації проектів з днопоглиблення акваторій та каналів у морських портах
Прес-служба Державної аудиторської служби України

Голова Державної аудиторської служби України Лідія Гаврилова взяла участь у презентації проектів з днопоглиблення акваторій та каналів у морських портах. Організувало презентацію ДП «Адміністрація морських портів України». Захід відбувся у приміщенні Американської торговельної палати в Україні.

Презентація була проведена з метою досягнення максимальної прозорості та забезпечення публічності процесу залучення потенційних виконавців робіт для низки стратегічних інфраструктурних проектів з днопоглиблення акваторій та каналів у морських портах 2017 року.

Участь у заході, зокрема, також взяли Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, президент Американської торговельної палати Андрій Гундер, в.о. голови ДП «Адміністрація морських портів України» Райвіс Вецкаганс.

Довідково. Протягом 2017 року ДП «Адміністрація морських портів України» планує розпочати реалізацію низки стратегічних інфраструктурних проектів з днопоглиблення акваторій та каналів у морських портах. Поточного року планується проведення робіт з капітального та експлуатаційного днопоглиблення.
Більше новин: http://www.dkrs.gov.ua/

Частый гость
Частый гость
 
Сообщения: 471
Зарегистрирован: 04 янв 2017, 14:47
Благодарил (а): 29 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

Re: Держаудитслужба інформує

Сообщение Сова » 2017-02-07

Мпасибо за информацию Мне кажется было бы удобнее если бы вы информировали в одной теме.
Аватара пользователя
Постоялец форума
Постоялец форума
 
Сообщения: 540
Зарегистрирован: 24 авг 2014, 15:05
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 15 раз.

Навчання аудиторів

Сообщение ПСУ ПО ДАСУ в області » 2017-02-09

У Держаудитслужбі вивчають міжнародний досвід з організації та проведення аудитів ефективності
Прес-служба Державної аудиторської служби України

У приміщенні Держаудитслужби відбулося економічне навчання щодо міжнародних підходів до організації та проведення аудитів ефективності. Навчальний захід відбувся у режимі селекторної трансляції, завдяки чому до нього долучилися представники міжрегіональних територіальних органів Держаудитслужби. Доповідачем під час навчання була Тетяна Боровкова, начальник Управління гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю Держаудитслужби.

Цей захід став вже п'ятим за останні декілька місяців, присвяченим методологічним аспектам розвитку аудиторської діяльності, міжнародним підходам до проведення спеціалізованих напрямів державного аудиту.

Сучасному етапові розвитку Держаудитслужби притаманна підвищена увага до зміни підходів у роботі органів державного фінансового контролю, зокрема, збільшенням питомої ваги державних фінансових аудитів, спрямованих на оцінку ефективності використання ресурсів та результативності діяльності підконтрольних установ. До того ж реформування діяльності органів Держаудитслужби має бути імплементовано у вітчизняні реформи у сфері державного управління та відбуватися у контексті євроінтеграційного вектору розвитку України. Отже, в основу реформ у сфері державного фінансового контролю мають бути покладені базові принципи та кращий досвід країн ЄС.

Під час лекції було представлено сутність та філософію аудиту ефективності, в основу якого закладено ідею та ключові принципи концепції програмно-цільового методу в бюджетному процесі. Такий підхід відповідає міжнародному визначенню аудиту ефективності, відповідно до якого аудит ефективності – це об’єктивне і систематичне вивчення програми, діяльності, систем функціонування або управління і процедур організації для надання оцінки визначених цілей, досягнення економії, ефективності і результативності у використанні ресурсів. Цей аудит спрямований на отримання додаткового результату в організаційних процесах. При проведенні такого аудиту центральну роль відіграють три категорії: економічність – мінімізація затрат внесків; ефективність – максимізація результатів (кількості, якості продукту) за певного обсягу внесків; результативність – максимізація наслідків у контексті досягнення мети діяльності.

Під час навчання також було обговорено спільні риси та відмінності міжнародної та української практик аудиту ефективності.

Загалом такі навчальні і тренінгові заходи сприяють підвищенню рівня розуміння державними аудиторами сутності та методології внутрішнього аудиту і стають своєрідним поштовхом до позитивних професійних зрушень у їхній практичній діяльності.
Більше новин: http://www.dkrs.gov.ua

Частый гость
Частый гость
 
Сообщения: 471
Зарегистрирован: 04 янв 2017, 14:47
Благодарил (а): 29 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

Олег Муратов. Південний офіс. Навчання.

Сообщение ПСУ ПО ДАСУ в області » 2017-03-06

Економічне навчання для представників апарату Південного офісу Держаудитслужби
У 2016 році набрав чинності Закон України «Про публічні закупівлі», який докорінно змінив практику проведення закупівель, перевівши їх в електронний формат. Однак, за цей час було виявлено чимало проблем у роботі системи як з боку замовників, учасників торгів, так і з боку контролюючих органів, зокрема аудиторів.
Для вдосконалення знань працівників щодо застосування законодавства у сфері закупівель при проведенні контрольних заходів, на економічному навчанні апарату Південного офісу Держаудитслужби, яке відбулося 24.02.2017, проаналізовані та опрацьовані останні роз’яснення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Також працівники апарату Офісу ознайомлені з актами фінансового та бюджетного законодавства, які набрали чинності у лютому 2017, для вчасного та правильного їх застосування в роботі.
Окрім того, у зв’язку з тим, що з 1 січня 2017 року розпочався другий етап впровадження системи електронного декларування, посадовці апарату зобов'язані подавати декларацію за минулий рік шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Тому на економічному навчанні цьому питанню було приділено особливу увагу. Було розглянуто порядок подання електронних декларацій та наголошено на дисциплінарній, адміністративній та кримінальній відповідальності кожного за несвоєчасне подання або внесення завідомо недостовірних відомостей в декларації.
Більше аудиторських новин: http://www.odoblkru.gov.ua/

Частый гость
Частый гость
 
Сообщения: 471
Зарегистрирован: 04 янв 2017, 14:47
Благодарил (а): 29 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

Олег муратов. Взаємодія відомчих структур.

Сообщение ПСУ ПО ДАСУ в області » 2017-03-06

«Круглий стіл» фахівців Південного офісу Держаудитслужби
У контексті реалізації завдань, викладених в Постанові колегії Державної аудиторської служби України від 27 січня 2017 року, 6 березня 2017 року відбулося засідання «круглого столу» фахівців Південного офісу Держаудитслужби з представниками правоохоронних органів.
У заході взяли участь представники Прокуратури, Національної поліції та Служби безпеки регіону.
Представників апарату Південного офісу Держаудитслужби очолював заступник начальника Офісу Сергій Страшний.
Метою засідання було обговорення стану реформування (реорганізації) та скорочення чисельності штату органів державного фінансового контролю, питання взаємного інформування за переданими матеріалами контрольних заходів, необхідності покращення сприяння з боку правоохоронних органів при перешкоджанні у проведенні контрольних заходів.
Взаємодія з правоохоронними органами, інформування їх про виявлені порушення законодавства є дуже важливим напрямом діяльності з усунення виявлених порушень. Учасники заходу обговорили низку питань, пов’язаних із покращенням стану взаємодії з правоохоронними органами.
Підсумком зустрічі була домовленість про постійну співпрацю та всебічну підтримку роботи Держаудитслужби правоохоронними органами області.
Більше аудиторських новин: http://www.odoblkru.gov.ua/

Частый гость
Частый гость
 
Сообщения: 471
Зарегистрирован: 04 янв 2017, 14:47
Благодарил (а): 29 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

Вітання жінок.

Сообщение ПСУ ПО ДАСУ в області » 2017-03-07

Начальник Південного офісу Держаудитслужби Олег Муратов привітав жіночу частину колективу з Міжнародним днем жінок і миру.
Він підкреслив, що для Служби це - особливе свято, адже 70% колективу складають вродливі, розумні та працьовиті жінки.
– Символічно, що перше весняне свято пов'язане саме з жінками. Цей день - ще один привід сказати слова подяки за те, що ви даруєте світу життя, оточуєте теплом і турботою дітей, за вашу мудрість і терпіння.
Також у своїй промові Олег Муратов подякував за самовіддану працю та якісне і своєчасне виконання завдань, вручив Подяки і висловив впевненість у тому, що з такими співробітницями Офіс досягне найкращих показників у своїй роботі.

Частый гость
Частый гость
 
Сообщения: 471
Зарегистрирован: 04 янв 2017, 14:47
Благодарил (а): 29 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

Муратов. Нарада.

Сообщение ПСУ ПО ДАСУ в області » 2017-03-27

Відбулась чергова нарада апарату Південного офісу Держаудитслужби під головуванням начальника Олега Муратова.

У нараді взяли участь заступники начальника Офісу і керівників структурних підрозділів, які продовжили звітувати про результати поточних ревізій у І кварталі 2017 року.

З першого питання порядку денного доповів начальник відділу контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв'язку Костянтин Козланюк.

Так, у січні-березні 2017 р. аудиторами відділу проведено 4 контрольних заходи. За результатами ревізій встановлено порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 7,5 млн грн та відшкодовано з них 1 млн грн.

Про виявлені порушення направлено інформацію до правоохоронних органів по 3 контрольних заходах та передано матеріали 1 контрольного заходу.

На даний час тривають 2 ревізії:

КП «Міське УЖКГ Чорноморської міської ради» ;

Департамент комунальної власності Одеської міської ради.

Розпочинається ревізія фінансово-господарської діяльності Управління дорожнього господарства Одеської міської ради, про що повідомлено на сайті Південного офісу Держаудитслужби.

З 27.03.2017 розпочинається централізований державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».

Керівники структурних підрозділів представили свої плани на наступний тиждень, внесли пропозиції та обговорили проблемні моменти, що виникають під час ревізій та аудитів. Олег Муратов заслухав доповіді начальників відділів про виконання доручень попередньої апаратної наради та вкотре зробив акцент на неухильному дотриманні аудиторами виконавської дисципліни, вимог антикорупційного законодавства.

Також розглянуто ряд питань, що належать до компетенції структурних підрозділів апарату Південного офісу.

По закінченню наради начальник Олег Муратов поставив завдання працівникам Офісу на найближчий час та дав низку протокольних доручень.

Більше новин: http://www.odoblkru.gov.ua/

Частый гость
Частый гость
 
Сообщения: 471
Зарегистрирован: 04 янв 2017, 14:47
Благодарил (а): 29 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

Щотижнева нарада.

Сообщение ПСУ ПО ДАСУ в області » 2017-04-04

Відбулась чергова нарада апарату Південного офісу Держаудитслужби під головуванням начальника Олега Муратова.

На нараді також були присутні заступники начальника та керівники структурних підрозділів Офісу, які відзвітували про результати роботи у І-му та плани на ІІ квартал 2017 року.

З першого питання порядку денного доповідав начальник відділу моніторингу та перевірок закупівель Олександр Васильєв.За наданими рекомендаціями Південного офісу Держаудитслужби попереджено порушень за 7 процедурами закупівель на загальну суму 247 млн грн через ініціювання перед підконтрольними об’єктами відміни конкурсних торгів.
Питання, що стосуються планів на наступні планові періоди та пропозиції щодо покращення роботи, доповідали керівники структурних підрозділів апарату.
Окрім того, під час наради Олег Муратов заслухав доповіді начальників відділів про виконання доручень попередньої апаратної наради. А також розглянуто поточні питання, що належать до компетенції структурних підрозділів апарату Південного офісу.По закінченню наради начальник Олег Муратов підвів підсумки роботи минулого тижня, окреслив заплановані на наступний тиждень заходи та дав низку протокольних доручень.
Більше новин: http://www.odoblkru.gov.ua/

Частый гость
Частый гость
 
Сообщения: 471
Зарегистрирован: 04 янв 2017, 14:47
Благодарил (а): 29 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

Держаудитслужба інформує

Сообщение ПСУ ПО ДАСУ в області » 2017-04-04

Суттєві проблеми у збереженні й ефективному використанні лісових ресурсів виявила Держаудитслужба під час контрольних заходів на агролісогосподарських підприємствах
Прес-служба Державної аудиторської служби України

Держаудитслужба провела контрольні заходи (аудити і ревізії) на 24 агролісогосподарських підприємствах та виявила низку проблемних питань, які негативно впливають як на діяльність цих підприємств, так і на збереження й ефективне використання державних лісових ресурсів. Під час контрольних заходів було охоплено період діяльності підприємств з 2012 по 2016 рік.

Однією з головних проблем агролісогосподарських підприємств є відсутність належного контролю з боку керівництва цих підприємств за збереженням та ефективним використанням лісових ресурсів. Про це свідчать незаконні та самовільні рубки лісів на землях цих підприємств. Держаудитслужба спільно із лісовою охороною підприємств та Державною екологічною інспекцією України виявили таких рубок на суму 32 млн грн.

На одному з тернопільських підприємств протягом 2012-2016 років виявлено самовільні (незаконні) рубки дерев на суму майже 10 млн грн, а в Житомирській області на чотирьох агролісогосподарських підприємствах – на 8,6 млн грн. Аналогічні випадки виявлено в Рівненській (на 4 млн грн), Чернівецькій (на 2,8 млн грн) та Хмельницькій (на 2,6 млн грн) областях.

Ще однією проблемою, виявленою під час контрольних заходів є розпорошеність земель лісового фонду між різними власниками. У віданні Державного агентства лісових ресурсів України перебуває 73 % від загальної площі земель лісового фонду України, решта – це ліси Міністерства оборони України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, комунальні ліси тощо. Це, зі свого боку, призводить до послаблення контролю за їх використанням та збереженням.

Як з’ясувалося під час контрольних заходів, частина земель лісового фонду агролісогосподарських підприємств перебуває в незаконному використанні сторонніх фізичних осіб. Шкода від самовільного зайняття земельних ділянок окремих підприємств та їх нецільового використання становить майже 13 млн грн.

На збереження земель лісового фонду негативно впливає і відсутність у окремих підприємств правовстановлюючих документів на земельні ділянки.

Зокрема, ДП «Шосткинський агролісгосп» (Сумська область) має державні акти на право постійного користування лише на 7 тис. га земель лісового фонду із 12,2 тис. га, що належать цьому підприємству. На заліснення решти земельних ділянок (5,2 тис. га), на які у цього агролісгоспу немає правовстановлюючих документів, підприємство витратило понад 0,4 млн грн. Такі самі факти виявлено у Львівській (немає документів на 7,9 тис. га) та в Черкаській (немає документів на 1,6 тис. га) областях.

Слід зазначити, що відсутність у підприємств правовстановлюючих документів на земельні ділянки зазвичай є своєрідною передумовою до подальшого відчуження цих земель органами місцевого самоврядування.

Як з’ясували фахівці Держаудитслужби, агролісогосподарські підприємства недоотримали понад 13 млн грн через реалізацію продукції за цінами, нижчими від ринкових цін та від собівартості. Серед інших причин недоотримання прибутку: невиконання вимог законодавства щодо продажу необробленої лісопродукції на аукціонах, відрахування на утримання обласних об’єднань агролісництв, надання благодійних допомог тощо.

На утримання Обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс», Обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Галсільліс» та Обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Сумиоблагроліс» підпорядковані їм агролісгоспи переказали понад 8,5 млн грн.

Спеціалізоване комунальне підприємство «Райліс» (Черкаська область), Богородчанський спеціалізований агролісгосп (Івано-Франківська область), ДП «СЛАП Рокитнівський держспецлісгосп», ДП «СЛАП Дубровицький держспецлісгосп» (Рівненська область) та інші недоотримали майже 4,7 млн грн доходу через реалізацію деревини та дров за заниженими цінами.

Загальна сума порушень, виявлених під час ревізій на агролісогосподарських підприємствах, становить 82 млн грн. Зокрема, це незаконні й самовільні рубки лісів (32 млн грн), шкода від самовільного зайняття земельних ділянок та їх нецільового використання (13 млн грн), занижена вартості продукції агролісогосподарських підприємств, продаж необробленої лісопродукції не на аукціонах, відрахування на обласні об’єднання агролісництв (13 млн грн) тощо.

За результатами проведених контрольних заходів Держаудитслужба надала пропозиції Кабінетові Міністрів України, зокрема, щодо проведення суцільної інвентаризації земель лісового фонду, чіткого їхнього розподілу між власниками, пришвидшення оформлення землевпорядної документації з видачею державних актів на право постійного користування земельними ділянками.

Більше новин: http://www.dkrs.gov.ua/kru/uk/index

Частый гость
Частый гость
 
Сообщения: 471
Зарегистрирован: 04 янв 2017, 14:47
Благодарил (а): 29 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

Олег Муратов. Взаємодія з пресою.

Сообщение ПСУ ПО ДАСУ в області » 2017-05-22

Південний офіс Держаудитслужби. Пріоритети. Досягнення. Перспективи.

Начальник Південного офісу Держаудитслужби сьогодні, 21 квітня, провів прес-конференцію: «Південний офіс Держаудитслужби. Пріоритети. Досягнення. Перспективи», на якій розповів представникам ЗМІ про функції та особливості роботи Держаудитслужби.
«Серед основних завдань Південного офісу Держаудитслужби – перш за все оцінка ефективності та результативності виконання бюджетних програм, місцевих бюджетів та діяльності підприємств і установ, надання рекомендацій щодо додаткових резервів наповнення дохідної частини бюджетів, покращення фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання, запобігання та попередження порушень», – зазначив Олег Муратов.
«На сьогодні замало констатації виявлених порушень, цікавить аналіз, чому вони стаються, а також пропозиції, як їх не допустити. Це можливе лише за допомогою методів аудиту» – продовжив начальник Офісу.
Він зазначив, що перевага аудита в тому, що така форма контролю дає змогу ще в процесі заходу виявити порушення, проаналізувати, чому вони відбуваються, і надати дієві пропозиції, як їм перешкодити, запобігти, унеможливити надалі.
Що стосується показників І кварталу, то контрольними заходами одеські аудитори охопили 26 підприємств, установ та організацій області. На 96% з них виявлено порушення фінансово-господарської чи фінансово-бюджетної дисципліни.
Протягом звітного періоду забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави на суму майже 7 млн грн.
За І квартал 2017 р. проведено аналіз 24 процедур закупівель загальною очікуваною вартістю 408,5 млн грн, з яких порушення законодавства про закупівлі встановлені за 17 процедурами на суму 352 млн грн. За наданими рекомендаціями за 7 процедурами розірвано укладених договорів на загальну суму 246,8 млн грн.
За результатами проведення державного фінансового аудиту окремих господарських операцій для держави заощаджено 15,6 млн грн.
Проведено 9 державних фінансових аудитів, за результатами яких встановлено недоотримання коштів та майна, що призвели або можуть призвести до втрат, на майже 263 млн грн та 1,5 млн дол. США; незаконне використання коштів та майна, що призвели або можуть призвести до втрат, на 1,2 млн грн; неефективне використання коштів та майна на 45 млн грн; резерви для підвищення ефективності роботи та покращення результатів діяльності склали 489,2 млн грн.

Частый гость
Частый гость
 
Сообщения: 471
Зарегистрирован: 04 янв 2017, 14:47
Благодарил (а): 29 раз.
Поблагодарили: 1 раз.


Вернуться в Политика

  • Реклама
Херсон 2018