Мер французького міста, будинок якого підпалили, розповів про стан дружини — Події

Мер французького міста, будинок якого підпалили, розповів про стан дружини  - Події

Фото: REUTERS

Мер міста Л’Е-ле-Роз у французькому Валь-де-Марн Вінсент Жанбрун, чия сім’я напередодні зазнала нападу протестувальників у своєму будинку, подякував правоохоронцям і закликав до рішучості у придушенні заворушень. Він зазначив, що його дружині стало краще після нападу, вона, як і раніше, у лікарні. Про це пише Lefigarо.

— Без сумніву, вони хотіли спалити будинок. Ми дуже втомилися, ми виснажені, нам сумно, ми злі, ми налякані і водночас ми твердо стоїмо. Коли я йшов сюди, мені сказали, що операція моєї дружини пройшла добре, і що вона прокинеться, — розповів градоначальник.

Він зазначив, що більше, ніж будь-коли раніше, республіка та її чиновники зазнають загроз і нападів. Він також подякував правоохоронцям, які роблять все, що в їх силах, щоб подолати безладдя. Глава Франції Еммануель Макрон висловив свою підтримку меру Л’А-ле-Роз Вінсенту Жанбруну. Він має намір зібрати в Єлисейському палаці мерів міст, які постраждали від протестів, щоб виробити спільне рішення. Жанбруна підтримала також прем’єр-міністр Елізабет Борн, яка заявила, що виконавча влада «нічого не проґавить» і буде «на боці мерів».

Міністр юстиції Ерік Дюпон Моретті заявив, що на бунтівників чекає жорстке покарання. У ході нічних заворушень по всій Франції з вівторка, 27 червня, по неділю, 2 липня, було заарештовано близько 3200 людей. Він наголосив, що 60% затриманих не мають кримінального минулого. У ніч проти понеділка, 3 липня, у зв’язку з порушенням порядку було затримано 157 осіб, у тому числі 20 – у Парижі. Це набагато менше, ніж у попередні ночі і може свідчити про поступову нормалізацію ситуації, кажуть у поліції.

У ніч на суботу зловмисники направили викрадений автомобіль у будинок мера міста, коли сім’я спала. В результаті тарана та займання дружина мера та дитина були поранені. Сам мер Вінсент Жанбрун на той час був на службі. За його словами, такий підступний напад є новим етапом «жаху та ганьби в процесі заворушень».

Масові протести у Франції розпочалися у різних містах після вбивства 17-річного юнака алжирського правоохоронцями. Юнак перебував за кермом автомобіля і, за словами поліцейського, порушив правила дорожнього руху і спробував наїхати на нього. Протестувальники стверджують, що відеозаписи видно, як постріл у бік юнака було здійснено, коли його автомобіль уже було зупинено.

Джерело