Вигадлива дівчина примудрилася за чотири роки накопичити гроші на власний будинок, але для цього застосувала усі можливі варіанти економії

Щоб досягти мети, варто почати заощаджувати.

Випускниця університету замислилася про самостійність і переїхала до батьків. Рішення може здатися дивним, але саме так вона за чотири роки накопичила стартовий капітал для купівлі власного будинку. Героїня примудрялася економити на всьому, при цьому ні в чому собі не відмовляючи, — просто вона уважно вивчила свої витрати, інформує Ukr.Media.

Англійка Моллі Бірд змогла накопичити величезну суму лише за чотири роки та до 27 років вже переїхала у власний будинок, не вдаючись ні до допомоги батьків, ні до виснажливої праці, ні навіть до злочинних або шахрайських схем. Єдине, що їй для цього знадобилося — неймовірне вміння заощаджувати так, щоб про це ніхто навіть не міг здогадатися.

Моллі не вигадала нічого нового — просто уважно вивчила усі можливі методи економії та застосувала їх разом. Насамперед вона скоротила витрати на орендну плату, відмовившись від знімного житла і замість цього оселилася у батьків, сплачуючи частину рахунків. Спочатку — 100 фунтів стерлінгів, а після того, як їй підвищили зарплату — 150 фунтів.

"Не варто віддавати по 400 фунтів на місяць за якусь квартиру-студію."

Після цього дівчина вирішила відмовитися від звичного для Європи договору зі стільниковою компанією на мобільний зв'язок, за яким телефон надається в оренду. Вона витратила частину своїх заощаджень на придбання власного смартфона і сім-карти.

"Це заощадило мені більше тисячі фунтів, тому що я не сплачувала щомісячні 50 фунтів за договором, і мій телефон пропрацював три роки."

У поїздках автомобілем Моллі почала брати з собою попутників, що додатково дало їй змогу економити від 10 до 15 фунтів щотижня.

Економія торкнулася і одягу. Дівчина стала витрачати на нього менше, але купувати набагато більше нових речей. Як? Вона здавала старі автомобільні покришки й на отримані за них гроші купувала одяг. Якщо раніше вона щомісяця витрачала на вбрання 100 фунтів, купуючи три речі, то одноразовий "обмін" на покришки приносить їй по 20 нових речей без додаткових витрат. Відчутну економію принесла і заміна брендової косметики на більш дешеві аналоги.

За рік активного накопичення дівчина пішла вабанк і витратила заощадження на програму Sharesave, яка дозволяє британським працівникам вкладати гроші в акції компаній, у яких вони працюють. Три роки інвестицій принесли їй сім тисяч фунтів.

Вивчивши урядові заходи фінансової підтримки, Моллі натрапила на програму ISA, яка додає 25 відсотків до заощаджень на купівлю першого будинку для молодих британців. Завдяки цьому поповненню вона змогла зібрати 30 тисяч фунтів, взяла додаткову іпотеку і нарешті купила будинок з терасою, побутову техніку та меблі.

"Це було дивно. Я отримала ключі від будинку у п'ятницю після роботи та відразу ж зайшла у нього. Я не могла повірити, що він мій."

Платежі за іпотекою дівчина ділить зі своїм хлопцем, який відразу ж переїхав до неї. Щомісячна ставка для них двох не здається важкою.

Усім, хто хоче піти її шляхом, Моллі радить жити з батьками якомога довше, адже саме це дозволило їй накопичити основну частину необхідної суми.

"Живіть вдома так довго, як зможете. Якщо це можливо, не сваріться з батьками. Це важко, але ви можете прожити під їх дахом, не сплачуючи забагато. Це того варте."

Источник