Не знав про блокпост, — обвинувачений у смертельній ДТП в Нововолинську колишній поліцейський дав свідчення в суді | Новини Нововолинська

Не знав про блокпост, — обвинувачений у смертельній ДТП в Нововолинську колишній поліцейський дав свідчення в суді | Новини Нововолинська

6-го березня у Нововолинському міському суді відбулося чергове засідання у справі колишнього поліцейського, який на блокпосту в Нововолинську збив на смерть 40-річного офіцера Ігоря Мороза та 20-річного нацгвардійця Максима Куця. 

Нагадаємо, 27-го липня 2022 року на в’їзді у Нововолинськ сталася смертельна ДТП – автомобіль збив людей. За кермом був поліцейський.

У суді обвинувачений заборонив його фотографувати, це його право згідно зі статтею 307 Цивільного кодексу України.

На засіданні прокурор Сергій Божко зачитав обвинувальний акт. У ньому зазначено, що 27-го липня 2022 року о 21:18 21-річний поліцейський Олег К, який мешкає у Луцьку, керуючи автомобілем Опель Вектра, рухався дорогою Р-15. На виїзді з Нововолинська розташовувався тимчасовий контрольно-пропускний пункт. У цей час на правій смузі в напрямку Володимира стояв автомобіль Фольксваген Гольф, де біля передніх пасажирських дверей перевіряли документи старший лейтенант Ігор Мороз та нацгвардієць Максим Куць.

При спробі об’їзду з правого боку автомобіля, який проходив перевірку, обвинувачений виїхав частково на узбіччя та здійснив наїзд на Ігоря Мороза та Максима Куця. Від отриманих травм вони обоє загинули на місці події. Після чого Опель Вектра врізався у бетонний блок, пасажир, який сидів позаду, отримав перелом щелепи, струс мозку та інші ушкодження, які належать до середньої тяжкості.

Винному в аварії колишньому поліцейському висунуто підозру за ч.3 ст. 286 КК України – порушення правил безпеки дорожнього руху, що призвело до загибелі кількох людей.

У судовому засіданні обвинувачений повністю визнав свою винну, сказав, що не знав, що на тому місці було встановлено блокпост:

“Їхав на роботу з Володимира у Нововолинськ, куди був направлений для відпрацювання з метою виявлення ДРГ. Їхав о 6 ранку і коли проїжджав місце, де сталася ДТП, блокпоста не було. Я у Нововолинську не місцевий. Відпрацювали, повертався ввечері у Володимир, там мав заночувати й наступного дня знову в Нововолинськ. Забрав двох своїх колег, один з яких зазнав тілесних ушкоджень. Що був блокпост не знав, була горбиста місцевість, з частково обмеженою видимістю.

Коли виїхав з горбка побачив велике скупчення автомобілів, щоб не зазнати з ними зіткнення, хотів піти вліво, але там було багато людей і назустріч їхала вантажівка. Я вирішив прийняти вправо, оскільки відгальмувати не зміг та не встиг. Людей я не зміг побачити, побачив тільки бетонну брилу, і вже мені не було куди дітися. Злітати у кювет не було місця, я б не з’їхав, хіба у стовби та знаки. Можливо, якби я перебував в автомобілі сам, то, можливо, б полетів би в дерева, щоб вже там було б зі мною – то таке, а так я ще думав за своїх пасажирів, то сталася ось така ситуація.

Також винуватець смертельної ДТП звернувся з вибаченнями до потерпілих і попросив суворо його не карати.

Прокурор запитав у нього, чи повністю він визнає обставини зазначені в обвинувальному акті щодо ДТП, на що обвинувачений відповів: “так”.

Оскільки Олег К. визнав себе винним та визнав цивільні позови потерпілих про відшкодування моральної шкоди, справу розглядатимуть у спрощеному порядку, згідно з ч. 3 ст. 349 КПУ. Всі сторони погодились.

Також прокурор подав клопотання про продовження для обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в нічний час, з 22:00 до 6:00. Вказавши, що останній офіційно працевлаштований та має постійне місце проживання. Суд його задовольнив.

Наступне судове призначили на 27-ме березня, на ньому заслухають потерпілих.

Не знав про блокпост, — обвинувачений у смертельній ДТП в Нововолинську колишній поліцейський дав свідчення в суді | Новини Нововолинська

Не знав про блокпост, — обвинувачений у смертельній ДТП в Нововолинську колишній поліцейський дав свідчення в суді | Новини Нововолинська

Внаслідок ДТП загинув 40-річний офіцер Ковельського районного управління Ігор Мороз. Без батька залишилось двоє неповнолітніх дітей. Також загинув 20-річний військовий Національної гвардії України, молодший сержант Максим Куць.

Читайте також:

1-го лютого 2023 року розпочався судовий процес у справі поліцейського, який на блок посту в Нововолинську збив на смерть двох людей.

Займався боксом і навчав дітей: що відомо про 20-річного нацгвардійця, якого у Нововолинську на смерть збив поліцейський.

Джерело