Кремль відреагував на запис із Путіним у Гаазі

Кремль відреагував на запис із Путіним у Гаазі

Фото: theins.ru Пєсков спробував вигородити Путіна

Заяви про особисту причетність Володимира Путіна до передачі установки Бук луганським бойовикам не мають обґрунтувань, запевняє Дмитро Пєсков.

    Росія не може приймати результати розслідувань щодо збиття рейсу МН17, оскільки в них не брала участі. Про це сказав на брифінгу речник Кремля Дмитро Пєсков у четвер, 9 лютого.   «Росія не брала жодної участі у цьому розслідуванні, і відповідно ми не можемо приймати ці результати. Тим паче ніяких підстав для цих заяв не було оприлюднено», – сказав він, кажучи про участь президента РФ Володимира Путіна у рішенні з відправлення на Донбас комплексу Бук, з якого було збито літак.   Пєсков також впевнений, що припущення про особисту причетність Путіна не мають обґрунтувань.   «Ми знаємо, що було опубліковано запис імовірної телефонної розмови (Путіна і колишнього ватажка «ЛНР» Ігоря Плотницького. – Ред.), у якій жодного слова не говориться ні про які озброєння. Навіть якщо припустити, що ця розмова могла бути справжньою. Тут я не можу ні підтвердити, ні спростувати, це не мої функції», – зазначив представник Кремля.   «Інших розмов ніхто не публікував, тому нічого тут сказати неможливо», – додав Пєсков.   Нагадаємо, 8 лютого Об’єднана слідча група (JIT) на прес-конференції у Гаазі повідомила, що особисто Путін ухвалив рішення про постачання комплексу Бук бойовикам «ДНР». Також слідчі оприлюднили перехоплення бесіди Путіна із Плотницьким.   А в листопаді 2022 року Суд Гааги заявив про фальсифікацію доказів, наданих російською стороною у справі про авіакатастрофу МН17. Також суд постановив, що літак був збитий ракетою ЗРК Бук з території окупованого населеного пункту Первомайське у Донецькій області.  

Джерело