У ЄС схвалили додаткові санкції проти росії і білорусі

Рада постійних представників ЄС на рівні послів (COREPER) затвердила додаткові санкції проти офіційних представників та установ у росії та в білорусі у зв’язку із війною проти України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сторінці Французького головування ЄС у Tвітері.

«Україна. COREPER II ухвалив нові санкції проти російських лідерів та олігархів та членів їхніх родин у зв’язку із російською агресією проти України. COREPER II також ухвалив санкції, що доповнюють та розвивають наші заходи, що вже були ухвалені. Зокрема, ці заходи спрямовані на відключення 3-х білоруських банків від системи SWIFT. Вони також прояснюють питання щодо криптовалют та завершують перелік технологій та товарів, які не підлягають експорту. Також були ухвалені санкції проти морського сектору», — йдеться у повідомленні.

🔴 #Ukraine | Approbation par le COREPER II de nouvelles sanctions à l’encontre de dirigeants et oligarques russes et de membres de leurs familles impliqués dans l’agression russe contre l’Ukraine. ⤵️ 1/5 #PFUE2022 pic.twitter.com/SHatb7ZD4z

— Présidence française du Conseil de l’UE 🇫🇷🇪🇺 (@Europe2022FR) March 9, 2022

Як зазначається, ці санкції будуть формально ухвалені Радою ЄС за письмовою процедурою, з подальшим оприлюдненням в офіційному журналі ЄС.

Новий пакет санкцій проти росії через вторгнення в Україну прокоментувала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

«Ми ще більше посилюємо мережу санкцій у відповідь на військову агресію росії проти України. Санкції проти 160 осіб: олігархи, члени ради федерації рф, банківський сектор білорусі, експорт морської навігаційної техніки до росії, додавання криптоактивів», — написала вона у Твітері.

Як повідомлялося, президент рф путін 24 лютого 2022 року оголосив війну Україні й розпочав масштабне вторгнення. Російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію.

Європейський Союз застосував потужний пакет санкцій проти росії як країни-агресора, міжнародна ізоляція якої посилюється із кожним днем. Міжнародний кримінальний суд розпочав документування та розслідування воєнних злочинів росії в Україні.

Источник