Художниця з Дніпра малює бойових котів: гроші йдуть на армію

Художниця з Дніпра малює бойових котів: гроші йдуть на армію

Дніпрянка Анна Тітова створила серію малюнків, персонажами яких є коти-захисники України. Жінка вигадала вже понад 20 образів.

Анна Тітова — хужожниця та дизайнерка, жителька Дніпра, яка із початку активної фази війни стала створювати патріотичні роботи. Частину грошей від проданих малюнків вона віддає на потреби Збройних сил України та Територіальної оборони. Ціна одного такого витвору мистецтва розміром з альбомний аркуш — 10 доларів.

Чому художниця зображує саме котів? Чим особливі її малюнки? І що надихає дніпрянку на роботу ? — далі в інтерв’ю 34 телеканалу.

— Коли та чому ви почали допомагати? Як це сталося?

— Я не вважаю свої дії допомогою, я просто малюю котиків, які, можливо, когось розрадять. Але я дуже хочу показати, які українці — чудові котики. І, якщо при цьому частина коштів йде волонтерам/ТРО/ЗСУ, то це приблизно те, що зараз робить кожен в Україні і за її межами.

Художниця з Дніпра малює бойових котів: гроші йдуть на армію

Художниця з Дніпра малює бойових котів: гроші йдуть на армію

— Який з малюнків був першим? Що вас надихнуло його створити?

— Першим котиком був воїн ТРО, присвячений моєму коханому, який був зі мною у перші дні активної фази вторгнення, а потім був вимушений поїхати додому у Київ. Там він працював волонтером, бо в ТРО вже усе було зайнято. Зараз він працює та активно донатить ЗСУ і ТРО, як грошима, так і технікою.

— Чому малюєте саме котів-захисників? Це ваші улюблені тварини?

— Мій коханий асоціює себе з котиком, то ж перший котик був подарунком для нього. А потім якось так і пішло. Мої улюблені тварини — дракони, але зараз я їх не малюю

— Чи може бути таке, що окрім котів, українці незабаром побачать й інших персонажів? Наприклад, бойових гусей чи бджіл-винищувачів? Які плани ?

— Наразі я не збираюся робити інших персонажів. Мені здається, що котики достатньо різноманітні, щоб відтворити різноманіття характерів, професій, вкладів. Котиків я планую малювати і надалі. У мене є довжелезний список котиків, яких треба намалювати, і поповнюється він швидше, ніж я встигаю викреслювати зроблених.

— Персонажі ваших робіт мають найрізноманітніші костюми, але те, що залишається незмінним — очі: блакитний та жовтий. Розкажіть про це.

— Костюми котиків відображають їхню роль у суспільному житті, їхню долю, їхній внесок. А жовто-блакитні очі показують, що ці котики з України. Навіть якщо на них немає української символіки.

Художниця з Дніпра малює бойових котів: гроші йдуть на армію

Художниця з Дніпра малює бойових котів: гроші йдуть на армію

Художниця з Дніпра малює бойових котів: гроші йдуть на армію

Художниця з Дніпра малює бойових котів: гроші йдуть на армію

Ви професійна художниця ? Ким працювали до повномасштабного вторгнення Росії?

— У мене дві вищі освіти, але жодна з них не пов’язана з моєю роботою. До активної фази війни я була дизайнеркою та виробницею прикрас ручної роботи. Я маю початкову художню освіту, але завжди, скільки себе пам’ятаю, малювала. Вже чотири роки я випускаю невеликим накладом календар з драконами, яких я малюю до кожного місяця.

— Чи є у вас життєве кредо ?

— Кредо — це така штука, що може змінюватися із часом, і зараз, мені кажуть, моє кредо: російськомовні, які намагаються розмовляти українською, ви — не смішні, ви — чудові.

Джерело