Зеленський: Україна має стати членом Трьох морів

Зеленський: Україна має стати членом Трьох морів

Фото: Офис президента Зеленський звернувся до країн Тримор’я

Президент виступив по відеозв’язку на саміті проекту Тримор’я, закликавши приєднати до нього Україну.

  Україна має приєднатися до проекту Тримор’я, заявив президент України Володимир Зеленський, виступаючи на саміті проекту у понеділок, 20 червня.     «Україна має бути учасницею ініціативи Трьох морів. Це неправильно, що наша держава опинилася за межами цієї чудової ініціативи», — сказав він.   Зеленський запропонував посилити трактування співпраці в рамках Тримор’я, наголосивши на важливості логістики.   «Саме держави Тримор’я – це наш зв’язок із вільним світом. Постачання зброї для України, постачання пального, транспортні потоки, зелені коридори для експорту українського продовольства, міграція людей – все це працює через територію держав – учасниць цієї ініціативи», — сказав президент.   Зеленський торкнувся теми енергетики, нагадавши про найбільші в Європі підземні сховища для газу.   «Використовуючи можливості інтерконекторів Польща – Словаччина, Польща – Україна, ми можемо задовольнити потреби всіх країн Тримор’я. Наш експорт електрики може стати нашим внеском до енергобалансу ваших країн. І допоможе вам стати незалежними від російського енергетичного тиску», — наголосив він.   Президент України зазначив, що «ми маємо зробити все, щоб транс’європейський коридор Via Carpathia запрацював на 100%, об’єднавши Північну та Південну Європи».   Також він наголосив на можливості України зіграти роль одного з логістичних центрів. «Ми можемо приєднатися до Via Carpathia вже зараз», — сказав він.   «Ми маємо працювати над розширенням пунктів пропуску на кордонах України, можемо надати підтримку багатьом інфраструктурним проектам у сфері диджиталізації, посилити наші регіональні цифрові зв’язки», — заявив Зеленський.   Він закликав членів проекту взяти участь у відновленні України як «найбільшому проекті нашого покоління».   Як відомо, у проект Тримор’я, або Балто-Адріато-Чорноморську ініціативу, входять 12 країн Євросоюзу із Центральної та Східної Європи.   Напередодні Зеленський заявив, що на українців чекає найважливіший з 1991 року тиждень — Єврорада прийматиме рішення щодо кандидатства України в члени Євросоюзу.      

Джерело