Україна розраховує отримати італійську ППО

Україна розраховує отримати італійську ППО

Фото: mil.in.ua Італійський комплекс SAMP/T

Україна найбільше потребує зараз систем протиповітряної оборони і повідомила про це Італію.

  Україна розраховує одержати від Італії системи протиповітряної оборони SAMP/T. Про очікування допомоги від Італії розповів президент Володимир Зеленський в інтерв’ю італійському виданню Corriere della Sera.       «Бо ми хочемо, щоб наші люди повернулися додому з-за кордону, щоб їхні діти могли піти до школи, університету тощо. Але без безпеки, без ППО ми не можемо це забезпечити. Дуже небагато країн виробляють ППО – не тільки мають, але й виробляють. Італія разом із Францією та Німеччиною виробляє комплекс SAMP/T. І ми їх потребуємо», – сказав президент.   Він вже поінформував італійський уряд про такі потреби.   Також Зеленський повідомив, що під час розмови з новообраним прем’єр-міністром Італії Джорджою Мелоні висловив сподівання на продовження двосторонніх міцних відносин.   «Ми побудували дуже сильні, міцні відносини. І я не хочу їх зруйнувати. І я сказав це Джорджі, вона відповіла: «Так, звичайно. Я дійсно підтримую вас і хочу мати стосунки на такому ж високому рівні, який був. І також не хочу їх руйнувати», – розповів президент.   Раніше Мелоні заявила, що Італія не піддасться енергетичному шантажу РФ та залишиться партнером України.  

Джерело